جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کامنت مارکتینگ چیست؟ معرفی اصول اجرا آن

کامنت مارکتینگ چیست؟

در میان روش‌های مختلفی که برای بازاریابی دیجیتال وجود دارد، کامنت مارکتینگ یکی از محبوب‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود. در گذشته بسیاری از کسب‌وکار‌ها برای اجرای فعالیت‌های مرتبط با مارکتینگ مجبور بودند در ابتدا هزینه قابل‌توجهی را صرف کنند؛ زیرا نتایج فعالیت‌های مرتبط با مارکتینگ به‌صورت مستقیم به منابعی که اختصاص می‌یافت، بستگی داشت، اما در حال حاضر با گسترش اینترنت و ایجاد ابزار‌های دیجیتال، بازاریابی و مارکتینگ با تحول قابل‌توجهی روبه‌رو شده است.

ابزار‌های دیجیتال مارکتینگ این امکان را برای کسب‌وکار‌ها به وجود آورده‌اند تا با هزینه‌ای کم نتایج فوق‌العاده‌ای را به دست آورند و در مدت‌زمانی کوتاه رشد قابل‌توجهی را در بازار تجربه کنند.

در حال حاضر ابزار‌ها و روش‌های بازاریابی دیجیتال به‌شدت گسترش یافته است. کسب‌وکار‌هایی که قصد دارند به استفاده از این ابزار‌ها و روش‌ها بپردازند، باید به‌صورت دقیق آن‌ها را بررسی کنند تا بتوانند با استفاده از بهترین گزینه‌ای که وجود دارد، به اهداف تجاری خود دست پیدا کنند. در این مقاله از وب سایت افراز تک به معرفی کامنت مارکتینگ و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

کامنت مارکتینگ چیست؟

کامنت مارکتینگ به تبادل نظر با کاربران و بلاگ‌ها گفته می‌شود که اهداف مختلفی برای اجرای آن وجود دارد. در حال حاضر کسب‌وکار‌های زیادی وجود دارند که از این روش به‌عنوان یکی از بهینه‌ترین روش‌ها برای معرفی کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند.

معرفی کامنت مارکتینگ
معرفی کامنت مارکتینگ

این روش به‌دلیل نتایج فوق‌العاده‌ای که دارد، روشی مؤثر برای افزایش تعامل با کاربران به شمار خواهد رفت. برند‌ها و کسب‌وکار‌هایی که قصد دارند به افزایش وفاداری مشتریان بپردازند، می‌توانند از کامنت مارکتینگ به‌عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای معرفی کسب‌وکار خود استفاده کنند.

در رابطه با اینکه چیست، باید بدانید که درواقع ترفند‌های مختلفی برای اجرای این روش بازاریابی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به دو دسته کلی تقسیم کرد. دسته اول قراردادن کامنت در پیج‌های رقبا، مشتریان، مصرف‌کنندگان و تمامی مخاطبان هدف در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌هاست.

برای این کار باید در سایت‌ها و پیج‌هایی که به هر نحو با برند مبدأ ارتباط دارند، به ثبت کامنتهای مرتبط پرداخت. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که ثبت کامنتهای تکراری و کامنت اسپم به‌هیچ‌وجه نتیجه‌بخش نخواهد بود.

هدف اصلی از کامنت مارکتینگ ایجاد تعامل با مخاطبان، کسب‌وکار‌های مختلف و مشتریان اصلی است. دیجیتال مارکتر‌ها در این روش باید سعی کنند از طریق ثبت کامنت، ارتباطات خود را با کاربران و سایر کسب‌وکار‌ها افزایش دهند. این کار سبب می‌شود به‌مرور شناخته‌تر شوند و افراد بیشتری تصمیم بگیرند برای رفع نیاز‌های خود به آن‌ها مراجعه کنند.

کامنت مارکتینگ تنها به ثبت کامنت و نظرات در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیگران ختم نخواهد شد. یکی از اصلی‌ترین ترفند‌های کامنت مارکتینگ پاسخ‌دادن به نظرات مشتریان در سایت و شبکه‌های اجتماعی متعلق به خود برندهاست. برند‌ها باید سعی کنند در همه پلتفرم‌های خود به کامنتهایی که کاربران ثبت می‌کنند، پاسخ دهند. این کار سبب می‌شود تا تعامل کاربران با برند افزایش پیدا کند.

کاربرد کامنت مارکتینگ

همان‌طور که اشاره کردیم، اصلی‌ترین کاربرد کامنت مارکتینگ افزایش تعامل کاربران با کسب‌وکارهاست. شاید این سؤال برایتان به وجود آمده باشد که افزایش تعامل کاربران با کسب‌وکار‌ها چه فایده‌ای دارد و در این میان نقش کامنت مارکتینگ چیست؟

اهمیت کامنت مارکتینگ در کسب و کار
اهمیت کامنت مارکتینگ در کسب و کار

بهتر است بدانید در بسیاری شبکه‌های اجتماعی الگوریتم‌هایی اجرا شده مانند الگوریتم پاندا است که به‌واسطه آن تنها کاربران و کسب‌وکار‌هایی رشد خواهند کرد که بیشترین تعامل را با سایر کاربران داشته باشند. پیج‌هایی که بتوانند با استفاده از روش‌های مختلف به افزایش تعامل کاربران بپردازند، در کمترین زمان ممکن جایگاه خود را در میان رقبا ارتقا خواهند داد که همین سبب می‌شود بتوانند رشد قابل‌توجهی را تجربه کنند.

پاسخ‌دادن به کامنت کاربرانی که نظر خود را در شبکه‌های اجتماعی ثبت می‌کنند، سبب می‌شود تا امکان ثبت کامنتهای بعدی توسط آن‌ها افزایش پیدا کند که این درنهایت به نفع پیج‌ها خواهد بود.

کامنت مارکتینگ در وب‌سایت‌ها نیز تأثیر قابل‌توجهی دارد. کاربرد کامنت مارکتینگ در وب‌سایت‌ها سبب شده است در حال حاضر بسیاری از کسب‌وکار‌ها از آن استفاده کنند. براساس بررسی‌هایی که انجام شده است، کامنت مارکتینگ تأثیر قابل‌توجهی در رشد سایت‌ها در موتور‌های جست‌وجو به‌ویژه گوگل خواهد داشت. کاربرد کامنت مارکتینگ در سئو تا جایی که بسیاری از سایت‌ها می‌توانند با استفاده از آن جایگاه خود را تا چند پله در موتور‌های جست‌وجو ارتقا دهند.

مناسب‌ترین روشی که برای مشاهده بهترین نتایج کامنت مارکتینگ در سایت‌ها وجود دارد، ارائه پاسخ دقیق و تخصصی به کامنتها و به‌ویژه سؤالاتی است که در سایت مطرح می‌شود. این کار سبب می‌شود تا سایر افراد بتوانند با جست‌وجوی سؤال خود به سایت موردنظر هدایت شوند و پاسخ ارائه‌شده را مشاهده کنند.

براساس نظرسنجی‌های مختلف بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در سایت‌هایی تعامل کرده و کامنت ثبت کنند که به نظرات قبلی پاسخ داده شده است؛ به همین دلیل پاسخ به نظرات قبلی بهترین روش برای ایجاد چرخه‌ای نامحدود از کامنتها و نظرات جدید در سایت‌ها خواهد بود.

مزایا کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ یکی از بهترین روش‌ها و ترفند‌های دیجیتال مارکتینگ است که همیشه توسط بهترین برند‌ها مدنظر قرار داشته است. این روش به‌دلیل مزایای مختلفی که دارد، از محبوبیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و بسیاری از کسب‌وکار‌ها سعی می‌کنند به اجرای آن بپردازند.

مهم ترین مزایا کامنت مارکتینگ
مهم ترین مزایا کامنت مارکتینگ

از مهم‌ترین دلایلی که سبب شده است این روش به یکی از محبوب‌ترین روش‌های بازاریابی تبدیل شود، هزینه بسیار پایین آن است. برای اجرای کامنت مارکتینگ به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیاز نخواهد بود و تمامی افراد می‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند. کامنت مارکتینگ آن‌قدر‌ها که تصور می‌شود، روش زمان‌گیری نیست.

کسب‌وکار‌هایی که در حال حاضر به کامنتها توجهی ندارند، می‌توانند این روش را با قدم‌های کوچک آغاز کنند. در بسیاری از مواقع می‌توان با اختصاص‌دادن ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان در طول روز به این کار به بخش قابل‌توجهی از کامنتها پاسخ داد و در همین زمان به ثبت کامنت در پیج رقبا و کاربران هدف پرداخت.

کامنت مارکتینگ برای تمامی کسب‌وکار‌ها اجرا‌شدنی است. درصد قابل‌توجهی از کسب‌وکار‌ها می‌توانند با استفاده از کامنت مارکتینگ تعامل خود را با کاربران افزایش دهند و جایگاه خود را به‌سرعت در شبکه‌های اجتماعی ارتقا بخشند.

کاربرد کامنت مارکتینگ به صورتی است که در حال حاضر بزرگ‌ترین برند‌ها و کمپانی‌های بین‌المللی از آن استفاده می‌کنند. بسیاری از برند‌ها به سؤالاتی که مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌کنند، پاسخ می‌دهند تا وفاداری مخاطبان را بدین طریق افزایش دهند.

یکی از مهم‌ترین مزایا کامنت مارکتینگ که باید به آن توجه داشته باشید، سهولت در اجرای آن است. با وجود اینکه برای اجرای این روش مارکتینگ هم باید از استراتژی‌های دقیق بازاریابی استفاده شود، برای اجرای آن به تخصص زیادی نیاز نخواهد بود و می‌توان با استفاده از برخی نکات و استاندارد‌هایی که وجود دارد به‌راحتی به اجرای آن پرداخت.

معایب کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ با وجود مزایای مختلفی که دارد با معایبی نیز همراه است که از میان آن می‌توان به اثربخش‌نبودن در کوتاه‌مدت اشاره کرد. کاربرد کامنت مارکتینگ تنها در صورتی قابل بررسی خواهد بود که حداقل مدت‌زمان مشخصی صبر کرد. کسب‌وکار‌هایی که قصد دارند در کوتاه‌مدت به اهداف مختلف خود دست یابند، باید از سایر روش‌های بازاریابی در کنار کامنت مارکتینگ استفاده کنند.

چگونه بازدید‌کننده را به نوشتن نظر سوق دهیم؟

برای اینکه بتوانید نظر یک بیننده و یا بازدید‌کننده سایت خود را به نوشتن کامنت جلب کنید باید چندین کار رو انجام دهید تا در این زمینه بتوانید موفق عمل کنید. در ادامه این مطلب به معرفی این مراحل خواهیم پرداخت.

اصول مهم کامنت مارکتینگ
اصول مهم کامنت مارکتینگ

دعوت به اقدام نظر گذاشتن

اگر بتوانید در مورد سایت خود نظرات مخاطبان خود را داشته باشید، هم مزایا سئو را به دنبال خواهید داشت و از نظر رتبه و ممتاز بودن حبطه کاری خود پیشرفت چشم‌گیری خواهید کرد. هر نظر جدید محتوا ارزشمندتری را در آن پست به همراه خود دارد.

هر پست وبلاگ را با یک سؤال ببندید

در پایان هر پست وبلاگ، سعی کنید یک سؤال از مخاطبین بپرسید. به طور معمول حدود ۵ ثانیه طول می‌کشد تا یک سؤال شکل بگیرد و درباره آن تفکر شود.

حتی اگر موضوع مورد بحث موردی بسیار ساده و پیش پا افتاده بود. از آن‌ها درخواست موافقت و یا مخالفت داشته باشید. درخواست بازخورد از خوانندگان به شما نشان می‌دهد که به نظرات آن‌ها اهمیت می‌دهید.

حتی اظهار نظر در وبلاگ و فضای مجازی دارای مزیت‌های بسیاری برای افراد خجالتی نیز هست. شاید برخی از آن‌ها نتوانند نظراتشان را به صراحت در کنفرانس‌ها و سمینار‌ها بیان کنند.

اما حداقل می‌توانند بدون هیچ احساس خجالتی در وبلاگ شما به راحتی نظر دهند. اما اگر از آن‌ها کامنت گذاشتن را خواستار شوید، ممکن است به آن‌ها کمک کند تا با گذاشتن نظر راحت‌تر باشند. همچنین سؤالات خود را پررنگ کنید تا در انتهای پست شما برجسته دیده شود.

از خوانندگان بخواهید تا در مورد موضوع بعدی مقاله شما نظر دهند

بسیاری از مقالات را مشاهده می‌کنیم که شماره‌گذاری شده‌اند. در این حین نویسندگان ادامه مقاله را در قالب نسخه‌های دیگر انتشار می‌دهند.

بهترین راه تعامل و گرفتن نظر از مخاطبان این است که، در قسمت نظر‌ها از آن‌ها بخواهید تا در مورد تولید محتوا جدید، ایرادات و پیشنهادات خود را بگویند. با این کار هم شما از مخاطب خود نظر دریافت کرده‌اید و هم دید باز‌تری برای نوشتن و انتشار مطلب بعدی دارید.

مطلبی جذاب و قابل تأمل بنویسید

سعی کنید محتوایی را بنویسید که باعث شود مخاطبان در آن تامل کرده و روی آن وقت بگذارند و در عین حال آن‌ها را به سمت‌ایده‌ای جدید سوق دهد.

این همان کاری است که یک پست جذاب انجام می‌دهد. این نوع پست‌ها به طور حتم آمار وبلاگ را افزایش می‌دهد.

با این حال هر چند وقت یک بار، باید کمی بیشتر روی محتوا و مطالب خود وقت بگذارید تا یک مفهوم، نظریه یا‌ایده‌ای جدید ایجاد کنید که خوانندگان شما را به فکر فرو برد. این نوع محتوا است که شما را به یک پیشرو صنعت خود تبدیل می‌کند.

برای ادامه گفتگو به نظرات مخاطبان پاسخ دهید

اگر همه نظراتی که برای شما می‌گذارند را نادیده بگیرید، اجازه می‌دهید که مکالمه در کامنتها کاهش یابد، بنابراین برای ادامه گفتگو به مخاطبان خود پاسخ دهید.

اگر خوانندگان ببینند که شما به اندازه کافی برای پاسخ دادن به نظراتی که افراد در مورد پست‌های شما می‌گذارند اهمیت می‌دهید، بیشتر تشویق می‌شوند که یک نظر دیگر نیز بگذارند. به هر سؤالی که دریافت کردید پاسخ دهید و از مردم برای نظر دادن تشکر کنید.

اگر نظرات زیادی برای پاسخگویی به صورت جداگانه دریافت می‌کنید، یک یا دو روز صبر کنید و سپس با تشکر از همه خوانندگان خود برای پاسخ دادن این قبیل نظرات اقدام کنید.

در مورد سایت‌های دیگر کامنت بگذارید

درباره سایر وبلاگ‌های مرتبط یا صنعت نظرات بصری بدهید. تنها با یک خط نوشته ساده “از این مقاله عالی متشکرم! ” نظر خود را ندهید. در واقع به ارزش مکالمه اضافه کنید.

به این ترتیب ممکن است نویسنده وبلاگ از سایت شما بازدید کند و حتی مورد پسند شما قرار گیرد. این امر همچنین به شما کمک می‌کند تا بازدید بیشتری از وبلاگ شما شود و حتی لینک‌های ورودی بیشتری نیز داشته باشید.

ایجاد پست‌های وبلاگ در اطراف نظرات برتر

اگر کسی درباره آن پست وبلاگ نظر دیدنی و مثبتی گذاشت، از آن نظر به عنوان نظری کاربردی برای پست بعدی وبلاگ خود استفاده کنید. با یک قطعه از آن نظر، یک لینک به وب سایت آن خواننده، باز کنید و سپس نظر خود را دنبال کنید.

از مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی بازخورد بخواهید

کمی خلاقیت به خرج داده و از مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی نیز خواست کامنت و نظر کنید. امروزه اکثر افراد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند تا سایت‌ها و محیط اینترنت.

همچنین شما می‌توانید آن‌ها را به سمت وب‌سایت و یا وبلاگ خود سوق دهید. با این کار برای سایت خود نیز مخاطب جذب کرده‌اید و از سئو خوبی نیز برخوردار می‌شوید.

تأثیر کامنت مارکتینگ بر سئو سایت

امروزه یک طرز تفکر متفاوتی وجود دارد که می‌گوید: نظرات می‌توانند بر روی سئو سایت تأثیر مثبت و منفی بگذارند. از مواردی که تأثیر بسازایی برروی سایت دارد و به زودی هم برطرف نمی‌شود اسپم است.

اصول مهم کامنت مارکتینگ
اصول مهم کامنت مارکتینگ

مورد اول مورد بحث، مربوط به تراکم و درگیری کلمات کلیدی است که از PQ کلی شما (کیفیت صفحه) تغذیه می‌کند.

کامنت اسپم

نظرات با کیفیت پایین می‌توانند یک صفحه وب را مخفی کنند و معمولاً از طرف اسپمر‌های خودکار ارائه می‌شوند. به طور کلی، هر محتوای تولید شده توسط کاربر که به مقاله یا صفحه ارزش افزوده‌ای اضافه نمی‌کند، باید به عنوان اسپم نیز مورد توجه قرار نگیرد.

نظراتی که بسیار کوتاه، حاوی لینک‌های خارجی بی‌ربط هستند و به محتوای صفحه شما مربوط نیستند، به سئو محتوا سایت شما آسیب جدی می‌رسانند.

تراکم کلمه کلیدی

تراکم کلمه کلیدی به این معناست که کلمه اصلی و کلیدی مورد بحث شما در متن چندبار تکرار می‌شود. موتور‌های جستجو از تراکم کلمات کلیدی برای پیدا کردن مطلب مرتبط با هر موضوع استفاده می‌کنند. البته بعضی از افراد نیز از Yoast و تراکم کلماات کلیدی برای این کار استفاده نمی‌کنند و اعتقادی به آن ندارند.

نظرات ارزشمند به طور طبیعی انواع مختلفی از کلمه کلیدی مورد نظر شما را شامل می‌شود. با تأیید یا رد نظرات، به دنبال این مورد باشید. همچنین، می‌توانید تراکم کلمه کلیدی خود را با ابزاری مانند محاسبه‌گر تراکم کلمه کلیدی سئو در زمان بررسی کنید.

یک اشتباه رایج تازه کار‌ها وقتی به تراکم کلمات کلیدی فکر می‌کنند این است که فقط خود مقاله را در نظر بگیرند. با این حال، الگوریتم‌های موتور جستجو به این ترتیب صفحه وب شما را نمی‌بینند. آن‌ها تک تک متنهای موجود در صفحه داده شده را فاکتور می‌گیرند و این گونه کار خود را انجام می‌دهند.

تأثیر کامنت مارکتینگ بر افزایش بازدید

نحوه صحیح پیاه کردن کامنت مارکتینگ در سایت می‌تواند از روش‌های متفاوت منجر به افزایش بازدید آن سایت تا چندین برابر قبل آن شود.

اولین موضوعی که به افزایش بازدید از کامنت مارکتینگ ختم می‌شود، افزایش رتبه سایت در سئو است. اما جدا از این مسأله، کامنت مارکتینگ از انواع راه و روش‌های دیگری نیز افزایش ورودی به سایت شما را به همراه دارد همانند:

ورودی غیر مستقیم

ورودی غیر مستقیم به این منظور است که کاربر از جایی به غیر از گوگل وارد سایت شود. هنگامی که سایت شما از دیگر سایت‌ها لینکی بگیرد، ورودی غیر مستقیم سایت شما افزایش می‌یابد که در این قسمت نیز به سئو سایت شما کمک بسیاری شده است.

تکنیک‌های کامنت مارکتینگ

مطمئناً انجام هر کار و حرفه‌ای نیاز به یاد گرفتن و رعایت کردن تکنیک‌هایی می‌باشد که در ادامه این مطلب به معرفی تکنیک های کامنت مارکتینگ خواهیم پرداخت.

اهداف را کاملاً مشخص کنید

اولین قدم برای ایجاد یک کمپین موفق معمولاً در جا‌هایی است که همه موارد اشتباه انجام شده‌اند. بسیاری از بازاریابان بدون داشتن مفهوم روشنی از آنچه می‌خواهند به دست آورند، وارد دنیای آنلاین می‌شوند. هدف شما از شروع با کامنت مارکتینگ چیست؟

آیا می‌خواهید ترافیک بیشتری برای وب سایت خود جذب کنید، تبلیغات مربوط به پرسونال برندینگ را انجام دهید یا با مدیران وب سایت‌ها ارتباط برقرار کنید؟ هنگامی که اهداف را شناسایی کردید، روی انجام کار متمرکز شوید و به بهترین نحو آن را انجام دهید.

پایداری رمز موفقیت است

به جای اختصاص دادن یک زمان مشخص از روز خود برای نوشتن نظر، روی کیفیت محتوا و جذاب بودن آن تمرکز کرده تا بتوان بازدید و نظر واقعی برای سایت خود دریافت کنید.

شما داشتن ترافیک و بازدیدی خوب فقط به ۴-۶ نظر در روز نیاز دارید. و این بسته به هدف شما متغیر است که می‌تواند بزرگتر یا کوچکتر باشد.

ارائه نظرات با ارزش

با داشتن مطالبی ارزشمند، مخاطبان را به سمت وبسایت خود سوق دهید. مسلماً وقتی مردم با محتوایی جذاب ارتباط برقرار کنند نظری ارزشمند را از خود در وبسایت شما قرار می‌دهند.

مشخصات خود را قرار دهید

وقتی کسی نظری را که شما نوشته‌اید را بخواند و برای او مفید واقع شود، شاید او بخواهد با شما تماس بگیرد. برای این کار اگر شما اطلاعات تماس و مشخصات خود را در سایت قرار دهید، ارتباط‌گیری با شما بسیار آسان می‌شود و این باعث می‌شود نظرات شما قابل اعتمادتر باشند.

در مورد پست‌های دارای رتبه خوب نظر دهید

مسلماً شما باید در مکان‌هایی نظر دهید که افراد زیادی بتوانند آن‌ها را ببینند. اولین کاری که باید انجام دهید جستجوی پست‌های وبلاگ مربوطه، مقالات و موضوعات مربوط به انجمن در گوگل با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت خود است.

پس از یافتن نتایج برتر موجود در گوگل، می‌توانید درباره آن نشریات نظر دهید. این یک روش خاص برای دیدن نظرات شما توسط تعداد قابل توجهی از خوانندگان است.

نظرات خود را در سایت‌هایی با بازدید عالی ماهانه بگذارید

عاقلانه است که خود را به سایت‌هایی محدود کنید که میزان بازدید ماهانه آن‌ها بالغ بر ۱۰ هزار نفر است. دلیل اجتناب از سایت‌هایی که میزان بازدید ماهانه آن‌ها کم است این می‌باشد که آن‌ها نظرات شما را در معرض تعداد مناسب بینندگان قرار نمی‌دهند.

بعضی از سؤالات را بی‌پاسخ بگذارید

اگر همه‌ی سؤالات مخاطبین را به صراحت پاسخ دهید، امکان این که روی URL شما به اندازه کافی کلیک نشود وجود دارد. برای این کار، تمامی سؤالات را کامل پاسخ ندهید و سعی در ادامه گفت و گو با مخاطب داشته باشید.

آموزش اصول کامنت کامنت مارکتینگ
آموزش اصول کامنت کامنت مارکتینگ

همچنین می‌توانید بعضی از سؤالات را اصلاً پاسخ نداده و ر‌ها کنید. سعی کنید این از جمله سؤالاتی باشد که جزء سؤالات پرتکرار است.

بلاگ‌های مورد نظر را شناسایی کرده و به طور منظم آن‌ها را تفسیر کنید

اگر قصد دارید توجه مدیر وب سایت خاصی را به خود جلب کنید، پس کاملاً باید نظرات خود را در مورد پست‌های وب سایت آن‌ها شروع کنید. هنگامی که مورد توجه قرار گرفتید، می‌توانید ارتباط مؤثری را شروع کنید و احتمال همکاری موفق با آن‌ها برای شما بیشتر خواهد بود.

نظرات توهین‌آمیز را بی‌پاسخ نگذارید

این‌ها همه بخشی از کامنت مارکتینگ است. شما در این راه با نظراتی روبرو خواهید شد که کاملاً نفرت‌انگیز، رکیک و توهین‌آمیز هستند.

اگر مدتی است عضوی از دنیای اینترنت هستید، از قبل می‌دانید که هر نظر دهنده حق دارد مانند یک متخصص به نظر برسد. افراد سعی خواهند کرد با استدلال‌های مضحک اشتباه شما را ثابت کنند و نظرات شما را مورد انتقاد قرار دهند. به جای ناامید شدن، باید یاد بگیرید که چگونه این نظرات را به مزیت خود تبدیل کنید.

قبل از اینکه تنش را با پاسخ خود افزایش دهید، باید نگاهی به آنچه دیگران در نظرات نوشته‌اند، بیندازید و مطمئن شوید که برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

با افزودن‌ایده‌های جذاب و مورد توجه در پاسخ‌های خود، نظرات برجسته می‌شوند. اجازه ندهید که نظرات دیگران باعث نفرت‌انگیز شدن شما شود. به حرفه‌ای بودن پایبند باشید و فقط نظراتی بنویسید که مشکلات را حل کند.

مشترک شدن در لیست های ایمیل

این مرحله یک مزیت بزرگ را به دنبال دارد. با این کار، اعلان‌های فوری درباره پست‌ها و مقالات جدید منتشر شده در سایت‌های خاص را دریافت خواهید کرد. وقتی نظر شما در لیست اولین نظراتی است که روی پست نوشته شده است، احتمال بیشتری وجود دارد که افراد بیشتری متوجه آن شوند.

آموزش کامنت مارکتینگ

همانطور که پیاده‌سازی کامنت مارکتینگ نیاز به رعایت نمودن مسائل زیادی دارد، برای سربلند بیرون آمدن از آن هم باید از برخی مسائل دوری کنید. این موارد را در قالب نکاتی برای شما شرح داده‌ایم.

آموزش کامنت مارکتینگ
آموزش کامنت مارکتینگ

سیستمی راحت برای دریافت نظر

در اصول کامنت مارکتینگ، داشتن سیستمی که کامنت را در سایت شما به آسانی از مخاطب گرفته و به دست شما برساند، بسیار حائز اهمیت است. تعریف از سیستمی آسان و راحت به این منظور است که تمامی اطلاعات مخاطب را از او دریافت نکنید. چون به اکثریت مخاطبین حس بدی منتقل می‌شود و در ادامه از نوشتن نظر خود پشیمان می‌شود.

مواردی که می‌توانید به عنوان مثال برای تسریع این سیستم لحاظ کنید: نام مخاطب، ‌ایمیل و یا شماره آن و کامنت او است.

جواب کامل و طولانی

به سؤال کاربران جواب تخصصی و کامل دهید. ترجیحا سؤالاتی که در قبل به آن پاسخی نداده‌اید. از دادن جواب‌های کوتاه و رفع تکلیف پرهیز کنید. حتی در برخی از موارد که از شما تشکر می‌شود نیز به کاربران جوابی کاملاً دوستانه و کاربر پسند بدهید.

اگر هم که به مخاطبین خود قول پاسخی تخصصی در هر موردی داده‌اید از گفتن مطالب به صورت کلی گویی پرهیز کنید و تا جایی که برایتان مقدور است پاسخی با جزئیات به آن‌ها دهید. این گونه حس اعتماد آن‌ها به شما چندین برابر افزایش می‌یابد.

اطلاع دادن به مخاطب بعد از پاسخ

بگذارید خیالتان را راحت کنم! مخاطب شما بعد از نوشتن نظر خود در سایت شما، دیگر شما را به جا نمی‌آورد. کلاً فراموشتان می‌کند. به همین دلیل‌ایمیل و یا شماره‌ای که از آن‌ها گرفته‌اید را به یاد داشته باشید.

از این اطلاعات به صورت سیستماتیک برای خود استفاده کنید و به آن‌ها یادآور شوید که سؤالشان را پاسخ داده‌اید. این نیز نوعی بازگشت به سمت سایت شما است و با داشتن تأثیرات بسزای خود یک ورودی غیر مستقیم هم حساب می‌شود. از نوشتن لغات و کلمات اضافی در متنی آماده ارسال می‌کنید به شدت جلوگیری کرده و با عنوان ساده بنویسید

لینک‌سازی در کامنت ممنوع

حتماً احتیاط کنید، بیشتر این کابران فقط برای ساختن لینک و لینک بیلدینگ برای سایت‌های خود به نظرات شما مراجعه می‌کنند. تا جایی که برایتان ممکن است از این کار جلوگیری کرده و کامنتها را نوفالو کنید. نو فالو به این منظور است که فقط لینک و محتوای مرتبط در قسمت نظرات شما قرار می‌گیرند.

جمع‌بندی

کامنت مارکتینگ با اینکه روشی قدیمی است، هیچ گاه از رده خارج نمی‌شود بلکه بروز می‌شود. راه‌های زیرکانه و مبتکرانه زیادی برای تبلیغ برند و کسب و کار شما در قسمت کامنتهای سایت‌ها وجود دارد و این موضوع دیگر همانند گذشته رقابتی نیست. هر کسی می‌تواند بر روی پست یک وبلاگ کامنت بگذارد اما این بدان معنا نیست که این کار راحتی است.

کامنت گذاشتن در وبلاگ‌ها نه تنها هویت شما را برای سایر افراد به نمایش می‌گذارد بلکه امکان حضوری پر قدرت را نیز برای شما به ارمغان می‌آورد که منجر به افزایش ترافیک و ورود لید به سایت شما برای ماه‌ها و یا حتی سال‌ها می‌شود. کامنت هار در سئو سایت بسیار مؤثر بوده و باعث رشد رتبه سایت شما خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها