جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کلمه کلیدی لانگ تیل چیست؟

کلمه کلیدی لانگ تیل

کلمه کلیدی لانگ تیل کلمات کلیدی هستند که بیش از دو و یا سه کلمه را تشکیل می‌دهند و می‌توانند توصیف دقیق‌تری از موضوع داشته باشند. موتور گوگل یکی از مهمترین موتورهای جستجو در دنیا است که توانسته است با استفاده از کلمات کلیدی مختلف کسب‌وکارهای مختلف را به هم ارتباط دهد و به کاربران کمک کند به آنچه نیاز دارند دست یابند. این مسئله می‌تواند برای کاربرانی که به دنبال پاسخ به سوالات خود در کمترین زمان ممکن هستند بسیار جالب باشد. تمامی متخصصان سئو باید با کلمات کلیدی لانگ تیل آشنایی داشته باشند و آنها را در استراتژی‌های سئو خود به کار ببرند.

کلمات کلیدی بلند یا کوتاه؟

متخصصان سئو و یا کسانی که می‌خواهند از خدمات سئو استفاده نمایند گاهی این سوال برایشان پیش می‌آید که چرا باید از کلمات کلیدی بلند و یا همان کلمه کلیدی لانگ تیل به جای کلمات کلیدی کوتاه استفاده شود. بهتر است بدانید امروزه حوزه سئو بسیار پررقابت شده است و موتور گوگل اعلام کرده است به طور متوسط روزانه ۵ میلیارد جستجو در فضای اینترنت انجام می‌شود. در نتیجه شما با استفاده کلمات کلیدی کوتاه بسیار دیر به نتیجه می‌رسید و این مسئله می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد.

چرا باید روی کلمات کلیدی بلند کار کرد؟

کلمه کلیدی لانگ تیل مزایای بسیار زیادی را برای سایت‌ها که با اهداف مختلف راه‌اندازی می‌شوند به همراه دارند. بنابراین، توصیه می‌شود تمامی کسانی که می‌خواهند در حوزه سئو فعالیت کنند به استفاده از این کلمات توجه داشته باشند و آنها را به خوبی در استراتژی‌های سئو خود به کار ببرند. در ادامه به معرفی مزایای استفاده از کلمات کلیدی بلند می‌پردازیم.

 کلمه کلیدی لانگ تیل

رقابت پایین

یکی از مهمترین مواردی که باعث شده است استفاده از کلمه کلیدی لانگ تیل مد نظر قرار گیرد رقابت پایین‌تر آن است. دنیای دیجیتال دنیای تجارت هوشمندانه است و شما نمی‌توانید با استفاده از روش‌های هیجانی به نتیجه برسید. با توجه به این مسئله که امروزه تقریبا تمامی کسب‌وکارها به فضای اینترنت وارد شده‌اند شما باید به دنبال روش‌هایی باشید که بتوانید به راحتی کاربران و مشتریان بالقوه را به سمت کسب‌وکار خود بکشانید و در این زمینه به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنید. به همین دلیل، شما باید به دنبال کلمات کلیدی باشید که رقابت کمتری دارند. پس از آنکه به موفقیت رسیدید می‌توانید کم کم از کلماتی شروع کنید که رقابت بیشتری دارند.

هدفمندتر بودن

یکی دیگر از مواردی که باعث شده است استفاده از کلمه کلیدی لانگ تیل مد نظر قرار گیرد هدفمندتر بودن این کلمات است. به طور مثال، شما می‌توانید دو کلمه کلیدی آموزش زبان انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی برای سطح آیلتس را با یکدیگر مقایسه کنید. در کلمه کلیدی اول هدف عمومی‌تر است و هر فردی با هر سطحی می‌تواند وارد سایت شما شود. ممکن است شما پاسخگوی نیازهای تمامی افراد نباشید و همین امر مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد. اما زمانی که یکی از کلمات کلیدی خود را آموزش زبان انگلیسی برای سطح آیلتس قرار می‌دهید کاربران را به صورت هدفمندتری انتخاب می‌کنید و این مسئله می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

نرخ کلیک بالاتر

از جمله مواردی که باعث می‌شود متخصصان سئو استفاده از کلمه کلیدی لانگ تیل را در نظر بگیرند نرخ کلیک بالاتر است. امروزه موتور گوگل الگوریتم‌های زیادی را در دنیای اینترنت فعال ساخته است و همین امر باعث شده است که کاربران هدفمندتر عمل کنند. الگوریتم رنک برین رفتار کاربران را به صورت دقیق مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد و در نتیجه بر اساس آن رتبه سایت را مشخص می‌کند. با توجه به این مسئله که کلمه کلیدی بلند هدفمندتر است باعث می‌شود که نرخ کلیک بالاتر رود و رتبه بهتری را از موتورهای جستجو دریافت خواهید کرد.

ارتقا تجربه کاربری

با توجه به این مسئله که کاربران زیادی در فضای اینترنت وجود دارند که هر یک می‌خواهند هر چه زودتر به اهداف خود برسند، زمانی که شما از کلمات کلیدی لانگ تیل استفاده می‌کنید می‌توانید تجربه کاربری را ارتقا دهید و این مسئله باعث می‌شود که برند شما به عنوان یک برند محبوب شناخته شود.

سئو رضایتمند

از مزیت‌های دیگر استفاده از کلمه کلیدی لانگ تیل می‌توان به بهبود سئو اشاره کرد. ربات‌های گوگل بسیار هوشمند هستند و به سرعت می‌توانند رفتارهای کاربران را زیر نظر قرار دهند. زمانی که شما از کلمات کلیدی هدفمند و بلند استفاده می‌کنید موتور گوگل به راحتی این مسئله را تشخیص می‌دهد و در نتیجه کاربران رضایت بیشتری خواهند داشت. با افزایش رضایت کاربران نرخ پرش به میزان بسیار زیادی کاهش می‌یابد و این مسئله منجر به افزایش رتبه سایت می‌شود. هر چقدر رتبه سایت شما بالاتر برود، در صلحات اول نمایش داده می‌شود و در نتیجه ترافیک سایت و پس از آن درآمد بالا می‌رود.

معرفی ابزارها برای یافتن کلمات کلیدی بلند

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می‌توان کلمه کلیدی لانگ تیل را پیدا کرد. خوشبختانه ابزار گوگل در این مسیر بسیار کارآمد هستند و می‌توانند به شما کمک کنند به نتایج مورد نظر برسید و کار خود را بهبود ببخشید. برخی از ابزاری که در مسیر یافتن کلمات کلیدی بلند بسیار کارآمد هستند و به موفقیت شما کمک می‌کنند به شرح زیر هستند:

  • سرچ کنسول: شاید بتوان گفت یکی از مهمترین ابزاری که شما می‌توانید برای جستجوی کلمات کلیدی بلند به کار ببرید سرچ کنسول است. سرچ کنسول به شما نشان می‌دهد کاربران کدام کلمات کلیدی را جستجو کرده‌اند که توانسته‌اند به سایت شما برسند. این مسئله بسیار مهم است و می‌تواند تعداد کاربران شما را به میزان بسیار زیادی افزایش دهد.
  • سوالات کاربران: برخی از افراد به سوالات کاربران خود توجهی ندارند، در صورتی که این سوالات منبع ارزشمندی برای یافتن کلمه کلیدی لانگ تیل است. به طور مثال، تصور کنید شما در زمینه فروش چمن مصنوعی فعال هستید. زمانی که می‌گویید فروش چمن مصنوعی ممکن است که طیف گسترده‌ای از مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهید اما زمانی که متوجه می‌شوید کاربران شما به دنبال چمن مصنوعی تراس هستند و کلمه کلیدی فروش چمن مصنوعی برای تراس را انتخاب می‌کنید به نتایج بهتری دست می‌یابید.

ابزارهای دیگر برای یافتن کلمات کلیدی بلند

هنوز ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند کلمه کلیدی بلند را انتخاب کنید و آن را در سایت خود به کار ببرید. برخی از این ابزارها به شرح زیر هستند:

  • اوبرساجست
  • Ahrefs’ Keywords Explorer
  • کلمه کلیدی لانگ تیل رقبا
  • Reddit، Quora و انجمن‌ها

هر چقدر بیشتر در حوزه کاری خود فعال باشید و به درگاه‌های بیشتری توجه داشته باشید به همان اندازه می‌توانید قوی‌تر عمل کنید و همین امر باعث می‌شود که در کار خود به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنید و نرخ بازگشت سرمایه را به میزا نبسیار زیادی بالا ببرید.

سخن پایانی

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد کلمه کلیدی لانگ تیل و یا کلمه کلیدی بلند ( و یا به عبارتی  طولانی ترین کلمه فارسی) در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید این کلمات به روشی هدفمند انتخاب می‌شوند و می‌توانند به شما کمک کنند ترافیک سایت را بالا ببرید و کاربران خوبی را به سمت خود بکشانید. با توجه به تمامی این موارد نرخ بازگشت سرمایه بالا می‌رود و شما به نتایج دلخواه خود دست می‌یابید. تیم افراز تک در این زمینه تخصص زیادی دارد و می‌تواند مشاوره‌های لازم را در اختیار شما قرار دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها