جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معرفی انواع ابزار های بهینه سازی تصاویر

معرفی انواع ابزار های بهینه سازی تصاویر

تصویر یکی از مهمترین المان‌هایی است که شما می‌توانید آن را در سایت خود بارگذاری کنید و مفاهیم زیادی را انتقال دهید. با توجه به این مسئله که گاهی استفاده از تصاویر باعث می‌شوند سرعت لود سایت به میزان زیادی کاهش پیدا کند، شما باید به استفاده از ابزار های بهینه سازی تصاویر توجه داشته باشید. استفاده از این ابزارها باعث می‌شود در عین حال که کیفیت تصاویر را حفظ می‌کنید، بتوانید سرعت لود سایت را به میزان زیادی افزایش دهید و در پایان رضایت مشتریان را بدست بیاورید.رضایت کاربر چیزی است که شما باید توجه زیادی به آن داشته باشید ( اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، می‌توانید مقاله آشنایی با تاثیر تصاویر در سئو محتوا  را مطالعه کنید).

آشنایی با ابزار های بهینه سازی تصاویر

برای بهینه‌سازی تصاویر و کاهش حجم آن‌ها بدون کاهش کیفیت می‌توان از ابزارهای مختلف استفاده کرد. در ادامه به معرفی برخی از ابزار های بهینه سازی تصاویر می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم:

 • Adobe Photoshop:  این نرم‌افزار حرفه‌ای و قدرتمند قابلیت‌های متنوعی را برای بهینه‌سازی تصاویر دارد که از میان آنها می‌توان به امکانات تنظیم کیفیت تصویر، تغییر اندازه، فشرده‌سازی و بهینه‌سازی فرمت‌های مختلف تصاویر اشاره کرد. با توجه به این موضوع امروزه ادوبی فوتوشاپ به عنوان یکی از بهترین ابزار های بهینه سازی تصاویر در نظر گرفته شده است که کاربردهای زیادی دارد.
 • TinyPNG:  این ابزار آنلاین به بهینه‌سازی تصاویر PNG کمک می‌کند و با استفاده از الگوریتم‌های فشرده‌سازی پیشرفته حجم فایل‌های PNG را کاهش می‌دهد. این ابزار که به عنوان یکی از ابزار های بهینه سازی تصاویر شناخته شده است هرگز کیفیت تصاویر را کاهش نمی‌دهد و این مسئله می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.
 • JPEGmini:  این نرم‌افزار می‌تواند حجم تصاویر JPEG را به طرز قابل توجهی کاهش دهد. ممکم است شما نگران باشید که در زمان استفاده از این نرم افزار کیفیت تصاویر افت پیدا کند. باید بدانید این ابزار از جمله ابزارهای بهینه سازی تصاویر است که کیفیت تصویر را حفظ می‌کند و از طریق تکنیک‌های فشرده‌سازی خاص فایل‌های JPEG را به حجم کمتری تبدیل می‌نماید.
 • ImageOptim:  این ابزار برای بهینه‌سازی تصاویر با فرمت‌های مختلف از جمله PNG، JPEG و GIF مورد استفاده قرار می‌گیرد و حجم فایل‌ها را بدون اینکه کیفیت آنها کاهش پیدا کند پایین می‌آورد.
 • Kraken.io:  این ابزار آنلاین قابلیت بهینه‌سازی تصاویر را با فرمت‌های مختلف دارد. این ابزارذ با استفاده از روش‌های فشرده‌سازی مختلف می‌تواند حجم تصاویر را به طرز  قابل توجهی کاهش دهد.

بهتر است بدانید ابزارهایی که در اینجا به عنوان ابزار های بهینه سازی تصاویر معرفی کردیم فقط چند نمونه از ابزارهایی هستند که شما می‌توانید در مسیر کاری خود مورد استفاده قرار دهید و هنوز ابزارهای دیگری وجود دارند که شما می‌توانید از آنها استفاده نماید. همچنین، توجه داشته باشید که بهینه‌سازی تصاویر ممکن است باعث کاهش کیفیت تصویر در بعضی از موارد شود که در این شرایط باید تناسب بین حجم و کیفیت تصویر در نظر گرفته شود.

افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که برای ایجاد و مدیریت وبسایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما برای  بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس می‌توانید از افزونه های مختلف استفاده نمایید. در ادامه به معرفی برخی از ابزارهای بهینه سازی تصاویر می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.  

 • Smush:  افزونه Smush یکی از پرطرفدارترین ابزار های بهینه ‌سازی تصاویر در وردپرس است. این افزونه قابلیت فشرده‌سازی تصاویر، حذف اطلاعات اضافی، تغییر اندازه تصاویر و بهینه‌سازی خودکار تصاویر را دارد. همین امر سبب شده است این افزونه به عنوان یکی از مهمترین ابزار های بهینه سازی تصاویر در نظر گرفته شود.
 • EWWW Image Optimizer:  این افزونه تصاویر را به صورت خودکار بهینه‌سازی می‌کند و از الگوریتم‌های فشرده‌سازی مختلف استفاده می‌نماید. همچنین، این افزونه قابلیت فشرده‌سازی تصاویر با فرمت‌های مختلف را داراست. با توجه به قابلیت‌هایی که این افزونه در اختیارمان قرار می‌دهد می‌توانیم ان را به عنوان یکی از ابزار های بهینه سازی تصاویر در نظر بگیریم.
 • ShortPixel:  این افزونه به شما امکان فشرده‌سازی تصاویر با کیفیت بالا و حجم کم را می‌دهد. در این ابزار با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته فشرده‌سازی، تصاویر شما بهینه می‌شوند و سرعت بارگیری صفحات وب افزایش می‌یابد.
 • Imagify:  این افزونه نیز همانند افزونه بالا قابلیت فشرده‌سازی تصاویر با حفظ کیفیت را دارد. با استفاده از این افزونه می‌توانید تصاویر خود را به سادگی بهینه‌سازی کنید و حجم آن‌ها را کاهش دهید. امروزه، این ابزارها به عنوان بهترین ابزار های بهینه سازی تصاویر در وردپرس در نظر گرفته می‌شوند.
 • WP Smushit:  این افزونه امکان فشرده‌سازی و بهینه‌سازی تصاویر را با حفظ کیفیت فراهم می‌کند. با  استفاده از این افزونه، می‌توانید تصاویر خود را به صورت خودکار و  یا دستی بهینه‌سازی کنید.

ابزارهایی که در اینجا معرفی کردیم تنها چند نمونه از ابزار های بهینه سازی تصاویر برای وردپرس هستند. توصیه می‌شود قبل از استفاده از هر افزونه توضیحات، نقد و بررسی‌ها و سازگاری آن با نسخه‌های جدید وردپرس را بررسی کنید و افزونه مناسب را برای نیازهای خاص خود انتخاب نمایید.

ابزارهای دیگر برای وردپرس

ممکن است اکنون این سوال برای شما پیش بیاید آیا به جای ابزارهایی که تا به اینجا به عنوان ابزار های بهینه سازی تصاویر معرفی شدند ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که بتوان در وردپرس از آنها استفاه کرد؟ بله، در واقع بسیاری از افزونه‌های مختلف برای بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس وجود دارند که در ادامه به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم:

 • WP-Optimize:  این افزونه علاوه بر بهینه‌سازی بانک‌های اطلاعاتی و قالب‌ها، دارای قابلیت بهینه‌سازی تصاویر است. با استفاده از آن می‌توانید تصاویر را به صورت دستی یا خودکار بهینه‌سازی کنید.
 • Lazy Load by WP Rocket:  این افزونه از روش Lazy Load برای بهینه‌سازی تصاویر استفاده می‌کند. با این روش، تصاویر فقط زمانی بارگذاری می‌شوند که به صفحه نمایش کاربر نزدیک شوند که منجر به کاهش زمان بارگذاری صفحه می‌شود.
 • CW Image Optimizer:  این افزونه قابلیت فشرده‌سازی تصاویر را با استفاده از خدمات آنلاین مانند TinyPNG و Yahoo Smush.it دارد. با استفاده از CW Image Optimizer می‌توانید تصاویر خود را بهینه‌سازی کنید و حجم آن‌ها را کاهش دهید.
 • Optimole:  این افزونه از روش‌های فشرده‌سازی تصاویر مانند WebP و Lazy Load استفاده می‌کند. با استفاده از Optimole تصاویر شما به صورت خودکار بهینه‌سازی می‌شوند و به کمک شبکه توزیع محتوا (CDN) ارائه می‌گردند.

بهتر بدانید اگر به دنبال افزونه ها و ابزار های بهینه سازی تصاویر هستید، نمی‌توانید تمامی این افزونه‌ها را در سایت خود نصب کنید. زیرا استفاده از حجم بالای افزونه‌ها باعث می‌شوند که سرعت سایت وردپرسی کاهش پیدا کند. با توجه به تمامی این موارد شما باید یک ابزار را انتخاب نمایید و سپس در سایت وردپرس نصب کنید.

سخن پایانی

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد ابزار های بهینه سازی تصاویر در اختیار شما قرار دهیم. قبل از استفاده از هر افزونه، توضیحات، نقد و بررسی‌ها و سازگاری آن را با نسخه‌های جدید وردپرس بررسی کنید و افزونه‌ای را که بیشترین تطابق را با نیازهای خاص شماست انتخاب نمایید. این مسئله به شما کمک می‌کند بهترین گزینه را انتخاب کنید و رضایت کاربران را بالا ببرید. با افزایش رضایت کاربران، نرخ پرش کاهش پیدا می‌کند و شما می‌توانید به نتایج قابل قبولی برسید. اگر در این زمینه تخصص ندارید، می‌توانید با کارشناسان سئو مشورت کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه بدست بیاورید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها