جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آشنایی با تاثیر تصاویر در سئو محتوا

تاثیر تصاویر در سئو محتوا

تأثیر تصاویر در سئو محتوا یکی از نکات جالبی است که هر تولید‌کننده و نویسنده محتوا باید از آن آگاه باشد. استفاده از تصاویر در محتوا می‌تواند باعث افزایش جذابیت محتوا و همچنین احتمال بیشتر خوانده شدن آن را دهد. این مسأله علاوه بر سایت‌ها در محتوا سوشال مدیا نیز تأیید شده است. برای مثال لازم است بدانید که پست‌های فیسبوکی که دارای تصویر هستند به نسبت پست‌های بدون تصویر بیش از ۳۷ درصد بازدید بیشتری را از آن خود می‌کنند.

علاوه بر اهمیت تصویر در محتوا، استفاده از تصاویر می‌تواند به سئو محتوا نیز کمک شایانی کند. در ادامه این مقاله در آژانس دیجیتال مارکتینگ افراز تک قصد داریم به بررسی کامل و جامعی از تأثیر تصاویر در سئو محتوا و اهمیت آن در محتوا بپردازیم.

تاثیر تصاویر در سئو محتوا

اگرچه محتوا متنی می‌تواند عمق وجودی یک سری اطلاعات را به مخاطب رساند اما استفاده از محتوا متنی برای سایت‌ها و صفحات مجازی به هیچ عنوان کافی نیست و نمی‌تواند به تنهایی رضایت کاربران را به خود جلب کند. تصاویر نقش مهمی را در محتوا ایفا می‌کنند و علاوه بر اینکه می‌توانند باعث بیشتر مورد توجه قرار گرفتن محتوا‌ها شوند، می‌توانند در سئو و بهینه‌سازی محتوا نیز تأثیر بسزایی داشته باشند.

استفاده از تاثیر تصاویر در سئو محتوا علاوه بر افزایش جذابیت مقالات، می‌تواند باعث افزایش جذابیت سایت نیز شود. در دنیای امروز نیز افزایش تمایل افراد به دیدن بیشتر از خواندن یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند بر اهمیت تصاویر در محتوا‌ها بیافزاید. در ادامه این بخش از مقاله به معرفی مهم‌ترین نکات در زمینه تأثیر تصاویر در سئو محتوا خواهیم پرداخت.

جذب ترافیک بیشتر

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل استفاده از تصاویر در محتوا، تأثیر بالا آن در جذب ترافیک و بازدید‌کننده از گوگل است. پس از جستجو یک کلمه یا عبارت توسط کاربران، گوگل علاوه بر اینکه سایت‌هایی را برای نمایش به آن‌ها آماده می‌کند، لیستی از تصاویر مرتبط با جستجو را در اختیار افراد و کاربران قرار می‌دهد.

اهمیت تصاویر در محتوا
اهمیت تصاویر در محتوا

بسیاری از کاربران پس از دیدن این تصاویر انتخاب می‌کنند وارد یک وب سایت شوند یا خیر! اگر وب سایت و محتوا شما در این زمینه از تصاویر جذاب و قدرتمندی برخوردار باشد و بتواند نظرات کاربران را به خود جلب کند، می‌تواند در افزایش بازدید‌کنندگان وب سایت شما تأثیر بسیار بالایی داشته باشد. این مورد یکی از مهم ترین تاثیر تصاویر در سئو محتوا محسوب می‌شود.

از طرفی اگر این تصاویر مختص و انحصاری توسط شما طراحی و تولید شده باشد، در صورتی که در دیگر وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی قرار گیرد، می‌تواند برای سایت شما یک امتیاز مثبت را به ارمغان آورد.

افزایش زمان حضور کاربران

یکی دیگر از دلایل اهمیت تصاویر در محتوا و تأثیر تصاویر در سئو محتوا، افزایش زمان حضور کاربران است. اول از همه لازم است بگوییم که استفاده از تصاویر سبب می‌شود که کاربران زود از مقاله و محتوا درج شده در وب سایت شما خسته نشوند و صفحه را نبنند.

مورد دوم این است که اگر از تصاویر جذاب و زیبا استفاده کنید می‌تواند در حد چند ثانیه یا حتی یک دقیقه چشمان مخاطب را درگیر کند و کاربران را در وب سایت شما حفظ کند. برای مثال اگر در سایت و مقاله خود از تصاویری استفاده کنید که شامل نوشته‌های افراد معروف و محبوب است می‌تواند تا چندین ثانیه ذهن و چشمان مخاطب را نسبت به خود ثابت کند.

لازم به ذکر است که همانطور در مقاله سئو داخلی به آن اشاره نمودیم، هر اندازه که زمان صرف شده کاربران در وب سایت شما بیشتر باشد، می‌تواند در ارتقا وب سایت و صفحه شما مؤثر باشد و در بهینه‌سازی وب سایت شما تأثیر بالایی داشته باشد.

بهبود تجربه کاربری

تأثیر تصاویر در سئو محتوا تنها به دو مورد بالا ختم نمی‌شود بلکه یکی دیگر از دلایل اهمیت تصاویر در محتوا، می‌توان به بهبود تجربه کاربری یا شکل و شمایل وب سایت شما اشاره کرد. وجود تصاویر می‌تواند بر زیبایی سایت شما اضافه کند.

اهمیت تصویر در سئو محتوا
اهمیت تصویر در سئو محتوا

بهبود تجربه کاربری علاوه بر اینکه می‌تواند برای کاربران گوگل جذاب باشد، برای خود گوگل نیز جذاب است به طوریکه بهبود تجربه کاربری و مرتب بودن آن یکی از مهم‌ترین راهکار‌های سئو داخلی محسوب می‌شود. هرچقدر که زیبایی بصری سایت بیشتر باشد کاربران سایت شما را بهتر به یاد می‌سپارند و بدون شک در سایت شما زمان بیشتری را وقت می‌گذرانند.

انتقال راحت پیام

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل استفاده از تصاویر و تأثیر تصاویر در سئو محتوا، می‌توان به انتقال راحت‌تر پیام اشاره کرد. در بسیاری از مواقع نمی‌توان به سادگی با استفاده از کلمات و عبارت یک پیام را به کاربران انتقال داد یا به توصیف یک مکان یا زمان پرداخت اما تصاویر این کار را ممکن کرده است.

برای مثال نمی‌توان درباره مکان‌های گردشگری یک استان یا شهر تنها از محتوا‌های متنی استفاده کرد زیرا کاربران دوست دارند قبل از شنیدن توصیفات آن، از آن دیدن کنند. این مثال می‌تواند برای سایت‌های رستوران‌ها و کافی شاپ نیز درست باشد.

از چه تصاویری در سایت استفاده کنیم؟

حال که با مهم‌ترین تأثیر تصاویر در سئو محتوا و اهمیت تصویر در محتوا آشنا شده‌اید، لازم است بدانید که باید برای انتخاب تصویر و بارگذاری آن در سایت، از چه نکاتی پیروی کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

امروزه بسیاری از سایت‌ها به خصوص سایت‌های ایرانی ( که واویلا ) از تصاویر بی‌ربط که از بانک‌های اطلاعاتی مانند سایت FREEPIK به راحتی دانلود می‌کنند، استفاده می‌کنند که هدف آن‌ها از این کار تنها سبز کردن نمره یواست سئو یا سئو رنک مث است و نمی‌دانند که استفاده از این تصاویر تأثیر خاصی بر کیفیت محتوا و البته سئو محتوا آن‌ها ندارد.

استفاده از تصاویر اول از همه باید با موضوع مقاله یا صفحه سایت در ارتباط باشد. از طرفی ویرایش تصویر می‌تواند به تأثیر‌گذاری آن‌ها افزوده کند.

لازم است دقت کنید از هر فرمتی نمی‌توان به عنوان تصاویر سایت استفاده کرد. بهترین فرمت‌هایی که می‌توان از آن‌ها به عنوان تصویر در سایت استفاده کنید فرمت‌های

  • Jpg
  • Png
  • Webp

است که از نظر گوگل استفاده از آن‌ها هیچ ایرادی ندارد و می‌تواند برای شما و سایت شما بهینه باشد.

یکی دیگر از فاکتور‌هایی که در انتخاب تصاویر برای محتوا باید به آن دقت کنید، سایز و رنگ است. سایز و رنگ دو عامل مهم دیگری است که در انتخاب تصاویر باید به آن‌ها دقت کنید. اول از همه رنگی را برای تصاویر خود انتخاب کنید که مناسب حال و هوای مقاله شما باشد. برای مثال اگر دارید درباره موضوعی تحت عنوان افسردگی چیست محتوا تولید می‌کنید لازم نیست از تصاویر قرمز یا زرد رنگ استفاده کنید.

از طرفی فرض کنید سایز هر کدام از تصاویر انتخاب شده توسط شما یکسان نباشد، آن وقت چه اتفاقی می‌افتد؟ قطعاً محتوا شما جذابیت خود را بیش از هرچیزی از دست می‌دهد!

جمع‌بندی

تصاویر در مقاله‌ها یا صفحات وب سایت حکم طلا را دارد! بدون استفاده از تصاویر نه امکان این را دارید که در بتوانید در زمینه مد نظر با رقبا خود در زمینه سئو رقابت کنید و نه می‌توانید مقاله یا صفحه‌ای جذاب را در اختیار کاربران قرار دهید.

در این مقاله در وبلاگ افراز تک سعی کردیم به بررسی تأثیر تصاویر در سئو محتوا و همچنین اهمیت تصویر در محتوا بپردازیم. ‌امیدواریم که از این مقاله درس گرفته باشید و به نکات ذکر شده عمل کنید. 🙂

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها