جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هشتگ چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

هشتگ چیست و چه مزیت هایی دارد؟

امروزه شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم واقع شده است، در واقع برای رشد در شبکه‌های اجتماعی عوامل زیادی وجود دارد که باید آن‌ها را به درستی رعایت کنید تا رشد خوبی داشته باشید، یکی از عواملی که برای تولید محتوا شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، استفاده از هشتگ‌ها در تولید محتوا است و باید بدانید که هشتگ چیست تا به درستی آن‌ها را انتخاب کنید تا این محتوا‌های شما بیشتر در دید افراد قرار گیرد، در این مقاله قصد داریم بیشتر به شما درباره هشتگ‌ها اطلاعات دهیم تا شما شناخت کاملی نسبت به هشتگ داشته باشید و دقیقا متوجه شوید کاربرد‌های هشتگ چیست و بتوانید از آن‌ها به درستی استفاده کنید.

استفاده از هشتگ‌ها توسط کاربران مختلف به شیوع‌های متفاوتی است و هر کسی یک سری استراتژی خود را برای استفاده از هشتگ‌ها را دارد، یکی از بهترین راه‌های استفاده از هشتگ هم استفاده از ابزار‌هایی است که می‌توانید با استفاده از این ابزار‌ها بهترین هشتگ‌ها را در یک زمینه خاص داشته باشید، اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تمامی این موارد را به شما توضیح خواهیم داد تا به بهترین شکل ممکن از هشتگ‌ها استفاده کنید.

توجه: استفاده از هشتگ برای تولید محتوا در اینستاگرام بسیار مهم است و به همین دلیل هم است که باید بدانید هشتگ چیست باید به آن دقت ویژه‌ای داشته باشید که ما در مقاله ( جامع‌ترین راهنمای تولید محتوا در اینستاگرام ) به آن پرداختیم و توضیح دادیم که چرا حتما برای تولید محتوا مهم است.

هشتگ چیست؟

در اولین بخش مقاله بهتر است به سراغ این برویم که اصلا هشتگ چیست و چه قابلیتی را برای ما فراهم می کند، هشتگ را اگر بخواهیم به صورت خیلی ساده و روان توضیح دهیم، دسته بندی و مشخص کردن کلمه‌های کلیدی پست ما در شبکه‌های اجتماعی است.

هشتگ چیست؟
هشتگ چیست؟

علامت انحصاری هشتگ ( # ) است و کاربران برای مشخص کردن یک هشتگ از این علامت استفاده می‌کنند، برای مثال اگر یک محتوا و یا پست در شبکه‌های اجتماعی در زمینه لوازم خانگی داریم و برای مثال در پست ما درباره یخچال توضیح داده شده است، می‌توانیم به صورت ( #یخچال ) از هشتگ استفاده کنیم  این پست و محتوا خود را در دسته یخچال قرار دهیم.

البته توجه داشته باشید که این مورد فقط محدود به یخچال نیست و شما می‌توانید از هر نوع هشتگ برای پست‌ها و محتوا‌های خود استفاده کنید.

تاریخچه شروع فعالیت هشتگ

شاید بخواهید بیشتر درباره پیدایش هشتگ اطلاعات داشته باشید و بیشتر با آن آشنا شوید، در واقع اگر بخواهیم بگوییم که کدام شبکه اجتماعی اولین بار از هشتگ استفاده کرده است توییتر را باید نام ببریم که در سال ۲۰۰۷ توسط کریس مسینا استفاده شد، اولین کلمه‌ای که هشتگ شد هم در همان سال کلمه barcamp بود و از همان سال به بعد از هشتگ به عنوان یک استاندارد دسته‌بندی پست‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده شد.

تاریخچه شروع فعالیت هشتگ
تاریخچه شروع فعالیت هشتگ

کریس مسینا خود را به عنوان خالق هشتگ هیچ وقت نمی‌داند و در سخنرانی‌های خود گفته است که هشتگ از متعلق به اینترنت است و از دل اینترنت خلق شده، اما او به عنوان اولین استفاده کننده این قابلیت توانست قابلیت دسته بندی را در شبکه‌های اجتماعی بسیار ساده‌تر کند.

البته امروزه دیگر مثل قبل نیست و تقریبا همه کلمه‌ها در شبکه‌های اجتماعی به یک هشتگ تبدیل شده اند و شبکه‌های اجتماعی هم بسیار آن‌ها را حائز اهمیت قرار داده‌‌‌اند تا کاربران بهتر و ساده‌تر از آن‌ها استفاده کنند.

نحوه استفاده از هشتگ

یکی از نکاتی که باید درباره هشتگ بدانید، فاصله بین کلمات در هشتگ‌ها است، در واقع اگر هشتگ شما از دو کلمه ایجاد می‌شود شما نباید بین این کلمات فاصله داشته باشید و باید از علائم و یا اعداد استفاده کنید، برای مثال اگر می‌خواهید هشتگ لباس مردانه را داشته باشید، نباید #لباس مردانه را بنویسید و اگر بخواهید این هشتگ را استفاده کنید باید به صورت #لباس_مردانه استفاده کنید.

توجه داشته باشید که این فاصله بین کلمات هشتگ خیلی خیلی مهم است و اگر شما بین این موراد فاصله داشته باشید، فقط کلمه اول به عنوان هشتگ شما استفاده می‌شود، افراد برای پر کردن این فاصله از علامت ( _ ) استفاده می‌کنند، البته یکی دیگر از روش‌های پر کردن این مورد هم استفاده از نیم‌فاصله است که کمتر کسی از آن استفاده می‌کند و بیشتر افراد از همان Under line استفاده می‌کنند.

بعد از این که شما از هشتگ استفاده می‌کنید، در واقع محتوا شما در همان هشتگ قرار می‌گیرد و این یعنی وقتی کاربران آن هشتگ را مورد جستجو قرار دهند می‌توانند محتوا شما هم مشاهده کنند.

نحوه استفاده از هشتگ
نحوه استفاده از هشتگ

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، ما به جستجو هشتگ لباس_مردانه پرداختیم و تمامی پست‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و از این هشتگ استفاده کرده‌اند را به ما نمایش داده است.

کاربرد‌های استفاده از هشتگ

استفاده از هشتگ یک‌سری کاربرد‌های اصلی دارد که شما می‌توانید از آن ها برخوردار باشید و به صورت حرفه‌ای محتوا‌های خود را منتشر کنید.

دسته‌بندی پست‌ها

اصلی‌ترین کاربرد هشتگ همان‌طور که گفته شد، دسته‌بندی پست‌ها است، شما با استفاده از هشتگ‌ها می‌توانید پست‌های خود را دسته‌بندی کنید و با استفاده از این دسته‌بندی می‌توانید کاربران جدیدی را به سمت پست‌های خود جذب کنید.

ایجاد کمپین‌های تبلیغات محور

شما با استفاده از هشتگ‌ها می‌توانید کمپین‌های تبلیغات محور داشته باشید که بسیار امروزه پر‌کاربرد شده است، برای مثال در شب یلدا یک کمپین تخفیفی می‌توانید داشته باشید با عنوان یلدای_شگفت_انگیر که اکثر فروشگاه‌های اینترنتی دارند و از کاربران می‌خواستید با این هشتگ تعامل داشته باشند و در اکانت شبکه‌های اجتماعی خود شروع به تولید پست در این زمینه می‌کردند.

ایجاد کمپین‌های تبلیغات محور
ایجاد کمپین‌های تبلیغات محور

شرکت‌های بزرگی از این روش کمپین‌های تبلیغات محور داشته‌اند و بسیار عالی پیش رفته‌اند اگر شما هم قصد دارید یک کمپین تبلیغات محور داشته باشید هشتگ‌ها بهترین کاربرد را برای شما خواهند داشت.

تشخیص راحت‌تر موضوع پست برای اینستاگرام

اگر در محتوا‌ها و پست‌های خود هشتگ داشته باشید، اینستاگرام راحت‌تر پست‌های اینستاگرامی شما را شناسایی خواهد کرد و از این طریق موضوع شما را بهتر درک می‌کرد، حتما به این مورد توجه داشته باشید چرا که باعث خواهد شد شما راحت‌تر در اکسپلور اینستاگرام حضور داشته باشید و در این زمینه مشکلی نداشته باشید.

این کاربرد‌ها بسیار مهم هستند و شما باید توجه به آن‌ها داشته باشید، در ادامه مقاله یک سری اطلاعات دیگر هم درباره هشتگ‌ها می‌خوانید که در این زمینه کاملا اطلاعات داشته باشید و با مشکل مواجه نشوید.

مزیت استفاده از هشتگ

هشتگ‌ها علاوه بر کاربرد‌های اصلی که دارند یک مزیت اصلی دارند که همین باعث می‌شود روند کسب‌و‌کار اینستاگرامی شما متحول شود، جذب مخاطب اصلی‌ترین مزیت استفاده از هشتگ است که در این بخش کاملا درباره آن توضیح داده شده.

جذب مخاطب

جذب مخاطب اصلی‌ترین مزیت استفاده از هشتگ است و شما با استفاده از هشتگ می‌توانید مخاطب‌های زیادی را جذب کنید، اگر به پیج‌های اینستاگرامی مراجعه کنید که محتوا خوبی دارند و در محتوا هشتگ استفاده کرده‌اند، با نگاه کردن به آمار آن‌ها متوجه خواهید شد که چه تعداد کاربر را از طریق هشتگ دریافت کرده‌اند.

 جذب مخاطب با استفاده از هشتگ
جذب مخاطب با استفاده از هشتگ

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، یک پست اینستاگرامی توانسته است فقط از طریق هشتگ‌ها ۱۷۶۱۰ بازدید را جذب کند و یعنی افرادی که این هشتگ را دنبال می‌کنند این پست را از طریق آن مشاهده کردند.

البته این تصویر فقط یک نمونه از پست‌هایی است که توانسته با استفاده از هشتگ بیش از ۱۷ هزار بازدید دریافت کند و پست‌های اینستاگرامی دیگری هم هستند که بسیار بیشتر از این اعداد توانسته‌اند بازدید بگیرند.

کدام شبکه اجتماعی از هشتگ پشتیبانی می کند؟

به صورت کلی اکثر شبکه‌های اجتماعی کاملا با هشتگ سازگار هستند و می توانید در آن‌ها به صورت کامل از هشتگ استفاده کنید، اما برای این که خیلی سردرگم نباشید ما یک لیست را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید در شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید هشتگ را مورد استفاده قرار دهید.

اینستاگرام

مهم‌ترین شبکه اجتماعی که در حال حاظر در ایران بسیار محبوب است، اینستاگرام است که کاملا از هشتگ پشتیبانی می‌کند و هشتگ نقش بسیار پر رنگی در این شبکه اجتماعی دارد، شما می‌توانید در اینستاگرام برای پست‌‌‌ها، استوری‌ها، و بیوگرافی خود یک هشتگ داشته باشید که بیشتر در دید افراد قرار بگیرید.

تلگرام

تلگرام یکی از پیام رسان‌های بسیار محبوب است که شما می‌توانید در آن از هشتگ استفاده کنید، در واقع کاربرد اصلی هشتگ در این پیام رسان، طبقه‌بندی کردن پست‌های کانال‌ها و گروه‌ها است که امروزه خیلی پر رنگ شده و باعث شده است افرادی که یک کانال و یا یک گروه دارند، دسته بندی پست‌ها و پیام‌های خود را به خوبی انجام دهند.

توییتر

توییتر یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی است که محبوبیت خود را به همراه دارد و شما می‌توانید با استفاده از توییتر هم هشتگ استفاده کنید و توییت‌هایی که ارسال می‌کنید، می توانند همراه با یک هشتگ خاص باشند تا موضوع را بهتر به مخاطب توضیح دهند.

فیسبوک

فیسبوک که در واقع می‌توان گفت یکی از قدیمی‌ترین شبکه‌های اجتماعی است، از هشتگ کاملا پشتیبانی می‌کند و می‌توانید پست‌های خود را خیلی سریع و ساده با استفاده از هشتگ دسته بندی کنید و کاربران جدیدی را به سمت خود جذب کنید.

پینترست

شبکه اجتماعی پینترست که برای اشتراک گذاری تصاویر استفاده می‌شود هم از هشتگ پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید برای تصاویری که در این شبکه اجتماعی منتشر می‌شود هشتگ داشته باشید و به صورت ارگانیک مخاطب‌های دیگر را به سمت خود جذب کنید.

یوتیوب

یوتیوب یک شبکه اجتماعی ویدیو محور است که در واقع باید بگوییم یک سرویس اشتراک ویدیو است، اما در کل یوتیوب هم برای این مورد استثنا قائل نشده و هشتگ را می‌توانید در کپشن ویدیو‌های خود بنویسید تا افراد بیشتری این ویدیو‌های شما را مشاهده کنند.

جمع بندی:

ما در این مقاله سعی داشتیم به صورت کامل به شما توضیح دهیم که هشتگ چیست و چه کاربرد‌هایی می‌تواند برای شما داشته باشد، در ادامه به صورت کامل درباره مزیت‌های هشتگ به شما توضیح دادیم و بعد یک سری ابزار و قوانین هم برای استفاده از هشتگ به شما معرفی کردیم که می توانید با استفاده از این قوانین بسیار حرفه‌ای‌تر از هشتگ‌ها استفاده کنید و بازدهی عالی برای خود از این طریق رقم بزنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کافی را نسبت به موضوع این مقاله کسب کرده باشید، در ضمن هر سوالی درباره موضوع این مقاله دارید، می توانید از طریق نظرات همین مقاله با ما درمیان بگذارید تا سریعا شما را راهنمایی کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها