جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اهمیت طراحی سایت شرکتی + آشنایی با مزایا و معایب

اهمیت طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی یکی از مهم‌ترین اموری است که تمامی صاحبان کسب‌وکارها باید به آن توجه داشته باشند. بهتر است بدانید امروزه اینترنت به بخش بسیار مهمی از زندگی انسان‌ها تبدیل شده است و این مسئله توانسته است مدل کاری را دگرگون سازد. سایت‌ها مانند یک ویترین عمل می‌کنند و می‌توانند ویژگی برندها را به خوبی به کاربران و مشتریان بالقوه انتقال دهند. مطالعات نشان می‌دهند مشتریان به کسب‌وکارهایی که دارای سایت هستند اعتماد بیشتری دارند و پرستیژ کاری آنها را بالاتر می‌دانند. البته باید به این موضوع اشاره کنیم اهمیت طراحی سایت شرکتی بسیار گسترده است و در ادامه تلاش می‌کنیم شما را با این مسئله آشنا سازیم.

عدم محدودیت زمانی و مکانی

از بین رفتن مرزهای زمانی و مکانییکی از مهمترین مواردی که باعث شده است کسب‌وکارها برای طراحی سایت شرکتی اقدام کنند از بین رفتن مرزهای زمانی و مکانی است (اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، می‌توانید مقاله سایت شرکتی چیست؟ را مطالعه کنید). همانطور که می‌دانید در فضای اینترنت مکان و زمان هیچ معنایی ندارند و مشتریان می‌توانند از هر نقطه‌ای و در هر زمانی وارد سایت شوند و با خدمات شما آشنا گردند.

مزایا وجود سایت شرکتی
مزایا وجود سایت شرکتی

به طور مثال، تصور کنید شما در زمینه صادرات فرش فعالیت دارید و سایت خود را راه‌اندازی کرده‌اید. ممکن است مشتریان شما در آمریکا باشند و نتوانند به صورت حضوری به کسب‌وکار شما سر بزنند. در اینجاست که سایت به عنوان یک شرکت آنلاین عمل می‌کند و مشتریان می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند. این امر یکی از مهمترین مواردی است که اهمیت طراحی سایت شرکتی را نشان می‌دهد.

برند سازی

برندسازی مفهومی است که در قرن بیست‌ویکم مفهوم تازه‌ای پیدا کرد. در گذشته فضای کاری گسترده نبود و کسب‌وکارها معمولا در یک محدوده خاص فعالیت می‌کردند. اما در این قرن تمامی این مفاهیم تحت تاثیر قدرت اینترنت قرار گرفت و برندها به این نتیجه رسیدند دیگر با روش‌های معمولی نمی‌توانند مشتریان را جذب کنند. برند سازی یکی از مهمترین مواردی است که در اهمیت طراحی سایت شرکتی به آن پرداخته می‌شود.

 امروزه، مشتریان بسیار هوشمند شده‌اند و تنها به کسب‌وکارهایی اعتماد می‌کنند که به برخی از فاکتورها از جمله طراحی سایت اهمیت داده باشند. طراحی سایت پرستیژ شرکت را بالا می‌برد و قدرت آن را در مقابل دید مشتریان افزایش می‌دهد. بسیاری از کسب‌وکارها به این موضوع اشاره می‌کنند پس از طراحی سایت شرکتی توانسته‌اند تعداد مشتریان خود را به میزان زیادی افزایش دهند.  

ترغیب مشتریان به خرید کالا و یا دریافت خدمات

یکی دیگر از مواردی که در اهمیت طراحی سایت شرکتی به آن پرداخته می‌شود ترغیب مشتریان به خرید کالا و یا دریافت خدمات است. هر شرکتی خدمات خاصی را برای مشتریانش در نظر گرفته است که با طراحی سایت درست می‌‌تواند بر قدرت تصمیم‌گیری مشتریان اثر بگذارد. به طور مثال، تصور کنید کسب‌وکار شما در زمینه راه‌اندازی زمین‌های ورزشی است. اگر سایت شما پروژه محور باشد و در سایت از تصاویر به خوبی استفاده شده باشد، مشتریان می‌توانند پس از مشاهده تصاویر پروژه‌ها اقدام به دریافت خدمات کنند. قدرت رنگ‌ها در طراحی سایت بسیار مهم است و می‌تواند نرخ تبدیل را دو و یا سه برابر کند (اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید، می‌توانید مقاله شناخت روانشناسی رنگ‌ها در تبلیغات را مطالعه کنید). این مسئله بسیار ارزشمند است و به رشد کسب‌وکار کمک می‌کند.

افزایش رضایت مشتریان فعلی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید یکی از مواردی که اهمیت طراحی سایت شرکتی را پررنگ می‌کند افزایش رضایت مشتریان فعلی است. شما باید به سایت شرکتی خود اهمیت زیادی بدهید و اطلاعاتی را که در آن قرار گرفته است به‌روزرسانی نمایید. به طور مثال، اگر مشتری یک سال پیش از شما خدمات راه‌اندازی زمین فوتبال در یک مدرسه را دریافت کرده است و سه ماه بعد به سایت شما مراجعه کند و پروژه‌های بیشتر و خاص‌تری را مشاهده کند بی‌شک نام برند شما را برای همیشه به ذهن می‌سپارد و این مسئله در آینده دستاوردهای بسیار زیادی را برای سایت شما در پی خواهد داشت.

دستیابی به بازارهای بزرگتر

بهتر است بدانید اهمیت طراحی سایت شرکتی بسیار بیشتر از مواردی است که تا به اینجا به آن اشاره کردیم. بسیاری از کسب‌وکارها کار خود را از کم آغاز می‌کنند و کم‌کم شرایط خود را ارتقا می‌دهند و به یک برند ویژه تبدیل می‌شوند. شما می‌توانید کسب‌وکار خود را به بازارهای بین‌المللی گسترش دهید و این مسئله در دنیای امروزی تنها با طراحی سایت و قرارگیری در محیط‌های آنلاین امکان‌پذیر است. با توجه به تمامی این موارد اگر شما نیز جز آن دسته افرادی هستید که اهداف بزرگی را دنبال می‌کنید باید طراحی سایت شرکتی را مد نظر قرار دهید.

شناخته شدن در میان رقبا

از موارد دیگری که در اهمیت طراحی سایت شرکتی باید به آن اشاره کنیم شناخته شدن در میان رقباست. همانطور که می‌دانید تمامی کسب‌وکارها باید تحلیل مناسبی از رقبای خود داشته باشند تا بتوانند در این فضا دوام بیاورند. بررسی‌ها نشان می‌دهند هیچ‌چیز مانند سایت نمی‌تواند به موفقیت کسب‌وکارها کمک نماید.

اهمیت وجود کسب و کار اینترنتی
اهمیت وجود کسب و کار اینترنتی

تمامی برندهایی که در شبکه‌های اجتماعی رشد پیدا می‌کنند، پس از مدتی برای طراحی سایت اقدام می‌نمایند. زیرا قدرت طراحی سایت را هرگز نمی‌توان با قدرت شبکه‌های اجتماعی یکی دانست.

اطلاع‌رسانی در مورد رویدادهای مهم

سایت شرکتی فضای بسیار مهمی است که شما می‌توانید در مورد رویدادها اطلاع‌رسانی کنید. به طور مثال، اگر پروژه بسیار بزرگی را اجرا کرده‌اید و یا تخفیفات خاصی را برای مشتریان خاص خود در نظر گرفته‌اید می‌توانید در فضای سایت اطلاع‌رسانی نمایید. از طرف دیگر، شما می‎توانید رویدادهای مهم سال از جمله کریسمس، عید نوروز، شب یلدا، روز کارمند و موارد دیگر را در سایت خود اطلاع رسانی نمایید. این مسئله بسیار مهم است و می‌تواند پرستیژ کاری شما را افزایش دهد. در نتیجه، اهمیت طراحی سایت شرکتی بسیار زیاد است و مشتریان هرگز نباید از آن غافل شوند.

تعامل بهتر با کاربران و شناخت نیازهای آنان

یکی دیگر از مواردی که به عنوان اهمیت طراحی سایت شرکتی به آن اشاره می‌شود تعامل بهتر با کاربران است. زمانیکه سایت طراحی می‌گردد و در فضای اینترنت قرار داده می‌شود می‌توان ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس را بر روی آن فعال کرد. گوگل آنالیتیکس رفتار کاربران را زیر نظر قرار می‌دهد و گزارش درستی را در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهد. به طور مثال، شما با بررسی داده‌های بدست آمده از گوگل آنالیتیکس متوجه می‌شوید بیش از ۶۰ درصد از مشتریان شما زن هستند و در رده سنی ۳۵ تا ۴۵ قرار دارند.

نکات مهم در طراحی سایت شرکتی

این مسئله می‌تواند استراتژی‌های کاری شما را تحت تاثیر قرار دهد. به طور مثال، شما می‌توانید تصمیم بگیرید گرافیک سایت خود را تغییر دهید و به ۶۰ درصد کاربری نزدیک کنید که در سایت شما حضور دارند. همچنین، می‌توانید خدمات خود را بر اساس نیازهای کاربران تغییر دهید. این موارد بسیار مهم هستند و باعث می‌شوند مدل کاری شما دستخوش تحولات بسیار خاص و منحصربه‌فردی گردد.

تا به اینجا در مورد اهمیت طراحی سایت شرکتی صحبت کردیم. اکنون بهتر است کمی نگاه‌تان را به این سمت پیش ببریم که در طراحی سایت شرکتی به چه مواردی باید توجه داشته باشیم. بهتر است بدانید سایت شرکتی نماینده کسب‌وکار شماست و باید به گونه‌ای طراحی شود که بتواند مدل کاری شما را به خوبی بازنمایی کند. اگر به این مسئله توجه نشود، سایت هرگز نمی‌تواند به موفقیت برسد و این امر می‌تواند چالش‌های زیادی را در کسب‌وکار و برند شما به وجود بیاورد. بهتر است بدانید زمانی که در مورد اهمیت سایت شرکتی صحبت می‌شود موارد بسیار گسترده هستند و افراد باید به موارد مختلفی توجه داشته باشند.

بازنمایی ماهیت کسب‌وکار

اگر بخواهیم به اهمیت طراحی سایت شرکتی اشاره کنیم باید بازنمایی ماهیت کسب‌وکار را مدنظر داشته باشیم. بهتر است کمی اینجا صبر کنیم  و به این مسئله بپردازیم. منظور از ماهیت کسب‌وکار چیست! ماهیت کسب‌وکار همان هدفی است که برندها دنبال می‌کنند. به طور مثال، تصور کنید کار شما فروش چمن مصنوعی است، اما هدف اصلی که دنبال می‌کنید راه‌اندازی زمین‌های ورزشی با استفاده از چمن مصنوعی است. شما نمی‌خواهید نام خود را به عنوان فروشنده چمن مصنوعی به دیگران بشناسانید، بلکه می‌خواهید نام شما در راه‌اندازی زمین‌های ورزشی با استفاد از چمن مصنوعی بدرخشد.

اهمیت وجود کسب و کار اینترنتی
اهمیت وجود کسب و کار اینترنتی

در نتیجه، ماهیت کسب‌وکار شما مشخص است و باید این امر را در سایت خود پیاده‌سازی کنید. بهتر است طراحی سایت را به گونه‌ای پیش ببرید که پروژه‌های اجرای زمین‌های چمن برجسته‌تر شود و زمانی که کاربر وارد سایت می‌شود ناخودآگاه به این موضوع پی ببرد. این مسئله در اهمیت طراحی سایت شرکتی بسیار مهم است و موفقیت کسب‌وکارها را در پی خواهد داشت.

سرعت سایت

مسئله دیگری که در زمینه اهمیت طراحی سایت شرکتی باید به آن توجه داشته باشید سرعت سایت است. در اینجا نمی‌خواهیم به صورت کلیشه‌ای به این مسئله بپردازیم که شما باید سرعت سایت خود را افزایش دهید. بهتر است بدانید موتور گوگل اعلام کرده است سایت‌هایی که در مدت ۳ تا ۵ ثانیه لود می‌شوند سایت‌های قابل‌قبولی هستند.

همچنین، مطالعاتی که در زمینه سایت‌ها صورت گرفته‌اند نشان می‌دهند بیش از ۷۰ درصد از کاربرانی که وارد سایت می‌شوند در صورتی که لود سایت بیش از ۳ ثانیه طول بکشد آن را ترک می‌کنند. به همین دلیل، اهمیت طراحی سایت شرکتی و سرعت سایت بسیار زیاد است و تمامی شرکت‌ها در زمان طراحی سایت باید به آن توجه داشته باشند.

امنیت سایت

امنیت سایت حقوق اصلی کاربران است. امروزه، کاربرانی که در دنیای اینترنت حضور دارند بسیار هوشمند شده‌اند و می‌دانند که سایت‌ها باید به حریم خصوصی آنها اهمیت بدهند. به همین دلیل، توصیه می‌شود زمانی که پروسه طراحی سایت در حال انجام است، امنیت سایت به طور کامل رعایت شود و پروتکل‌هایی که باعث می‌شوند سرعت سایت افزایش پیدا کند مورد توجه قرار گیرند. این مسئله به طور مستقیم بر برندسازی تاثیر می‌گذارد و در دسته‌بندی اهمیت طراحی سایت شرکتی قرار می‌گیرد.

تولید محتوای مناسب

شاید بتوان گفت اهمیت طراحی سایت شرکتی به تولید محتوای مناسب بستگی دارد. اگر محتوایی که در سایت قرار می‌گیرد مناسب نباشد هرگز کاربران و مشتریان بالقوه نمی‌توانند به سمت سایت شما کشانده شوند (اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، می‌توانید مقاله چگونه تولید محتوا تبلیغات ما را متحول می‌کند؟ را مطالعه کنید). برای اینکه بتوانید تولید محتوا را به خوبی انجام دهید بهتر است به مواردی که در ادامه مطرح می‌شود توجه داشته باشید.

استفاده از تیترنویسی جذاب

در همینجا دو تیتر را در مقابل شما قرار می‌دهیم و می‌خواهیم در این مورد نظر دهید کدام تیتر شما را جذب می‌کند: «معرفی انواع ماسک!»، «کدام ماسک از ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند؟». بی‌شک، تیتر دوم شما را جذب می‌نماید و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا ابتدا بر روی تیتر دوم کلیک می‌کنید. این همان قدرت تیترنویسی جذاب است. اگر می‌خواهید اهمیت طراحی سایت شرکتی را تقویت نمایید، نباید قدرت تیترنویسی را نادیده بگیرید ( برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله تیتر نویسی محتوا؛ تاج پادشاه را مطالعه نمایید).

شما باید با توجه به ماهیت کسب‌وکار خود تیترهای جذاب و منحصربه‌فرد را انتخاب نمایید و در مقابل دید کاربران و مشتریانی که وارد سایت می‌شوند قرار دهید. اگر بخواهیم مثال واضح‌تری در این زمینه داشته باشیم می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم تصور کنید شما در طول کار خود توانسته‌اید بزرگترین زمین چمن مصنوعی فوتبال را اجرا کنید. می‌توانید تیترهای جذابی مانند اولین پروژه زمین چمن فوتبال و موارد مشابه را در سایت به کار ببرید و ناخودآگاه ذهن او را درگیر خود نمایید.

تولید انواع محتوا

بهتر است بدانید زمانی که صحبت از تولید محتوا می‌شود هرگز منظور تنها محتوای متنی نیست. محتوا بسیار گسترده است و برای اینکه اهمیت طراحی سایت شرکتی پررنگ شود شما به تمامی محتواها نیاز دارید. محتوای ویدیویی یکی از محتواهایی است که سایت شما را در مسیر پیشرفت قرار می‌دهد (برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله تولید محتوای ویدیویی چیست؟ را مطالعه کنید).

 مطالعات نشان داده‌اند کاربران بر روی ویدیو کلیک بیشتری می‌کنند و ترکیب نور، رنگ، صدا و حرکت می‌تواند مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل، توصیه می‌شود سایت‌های شرکتی استراتژی‌های محتوایی خود را بسیار هدفمند پیش ببرند (برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله استراتژی محتوا چیست؟ را مطالعه کنید).

ریسپانسیو بودن سایت

از جمله مواردی که در اهمیت طراحی سایت شرکتی بسیار مهم است و می‌تواند به سایت‌ها کمک کند موفق‌تر از گذشته پیش بروند ریسپانسیو بودن سایت است. در سال‌های اخیر گوگل الگوریتمی را به نام فرست موبایل ایندکس فعال کرده است که برای رتبه دادن به سایت‌ها ابتدا به نسخه موبایل اعتماد می‌کند. به همین دلیل، تمامی سایت‌ها باید به صورت ریسپانسیو باشند تا بتوانند رتبه خوبی را از موتور گوگل دریافت کنند. از طرف دیگر، در اهمیت طراحی سایت شرکتی باید به این موضوع اشاره کنیم بیش از ۷۰ درصد از کاربران از طریق گوشی‌های موبایل خود وارد سایت می‌شوند. در نتیجه ریسپانسیو بودن سایت از جمله مواردی است که در پروسه اهمیت طراحی سایت شرکتی هرگز نباید نادیده گرفته شود.

طراحی سایت اختصاصی و یا طراحی سایت معمولی!

زمانیکه صحبت از همیت طراحی سایت شرکتی می‌شود دو نوع پکیج به شما ارائه می‌شود: طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت معمولی! ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید سایت‌های اختصاصی چه تفاوتی با سایت‌های معمولی دارند. در ادامه تلاش می‌کنیم به این موضوع بپردازیم.

تفاوت سایت‌های اختصاصی با سایت‌های معمولی چیست؟

اولین چیزی که در اهمیت طراحی سایت شرکتی جلب توجه می‌کند قالب سایت است. بهتر است بدانید زمانیکه سایت به صورت اختصاصی طراحی می‌شود بر خلاف سایت‌های معمولی از قالب‌های آماده و رایگان استفاده نمی‌شود. در سایت‌های اختصاصی با توجه به اهمیت طراحی سایت شرکتی و ماهیت آنها قالب‌ها کدنویسی می‌شوند و این مسئله می‌تواند سایت شما را از سایت‌های دیگر متمایز سازد.

 همچنین، سایت‌های اختصاصی از همان ابتدا که بر روی اینترنت راه‌اندازی می‌شوند سرعت و امنیت بسیار بالایی دارند. سایت‌های اختصاصی گرافیک ویژه‌ای دارند و در طراحی منو آنها تمرکز بیشتری بر نیازهای مشتریان می‌شود. به طور کلی، سایت‌های اختصاصی زودتر توجه ربات‌های گوگل شناسایی می‌شوند و این مسئله می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند به اهداف خود برسند.

پرداخت هزینه بیشتر و سرمایه‌گذاری بر آینده کاری

بهتر است بدانید هزینه طراحی سایت اختصاصی از سایت معمولی بیشتر است و همین امر باعث می‌شود برخی از افراد برای طراحی سایت معمولی اقدام کنند. در اینجا باید به موضوع مهمی اشاره کنیم. بهتر است بدانید اهمیت طراحی سایت شرکتی به حدی زیاد است که باید هزینه مناسبی را به آن اختصاص داد. با اینکه هزینه سایت‌های اختصاصی از سایت‌های معمولی بیشتر است، اما هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید در واقع پولی است که به سرمایه‌گذاری و رشد کار خود اختصاص می‌دهید. به همین دلیل، توصیه می‌شود در این مسیر هوشمندانه و منطقی تصمیم‌‎گیری نمایید.

سخن پایانی

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد اهمیت طراحی سایت شرکتی در اختیار شما قرار دهیم. بهتر است بدانید اهمیت طراحی سایت شرکتی بسیار گسترده است و از میان آنها می‌توان به برندسازی دیجیتال، از بین رفتن مرزهای زمانی و مکانی، شناخته شدن در میان رقبا، تعامل بهتر با کاربران و بهبود استراتژی‌های کاری اشاره کرد. کسانی که می‌خواهند برای طراحی سایت شرکتی اقدام کنند باید به موارد متعددی از جمله سرعت سایت، قالب سایت، امنیت سایت و موارد دیگر توجه داشته باشند. افراز تک یکی از شرکت‌های بسیار معتبر در زمینه طراحی سایت و انجام امور دیجیتال مارکتینگ است و به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌نماید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها