جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟

سئو محلی چیست؟

اگر قبلاً با اصطلاح سئو محلی مواجه شده‌اید و از خودتان این را پرسیده‌اید که سئوی محلی چیست؟ و نسبت به این موضوع کنجکاو هستید و می‌خواهید اطلاعاتتان در این زمینه را کامل‌تر کنید تا آخر این مقاله با افراز تک همراه باشید.

سئو محلی بسیار تحت تأثیر بازاریابی آنلاین محلی است. سئوی محلی باعث ترویج کسب و کار برای مشتریان محلی بوده و باعث شده دقیقاً مشتریان محلی بتوانند به راحتی کسب و کار شما را پیدا نمایند. در این مقاله از وب سایت افراز تک به معرفی کامل و جامع سئو محلی و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

سئو محلی چیست؟

سئو محلی به کلیه فعالیت‌های بهینه‌سازی سایت که باعث شده وب سایت شما برای مشتریان محلی قابلیت نمایش داشته باشد، گفته می‌شود. لوکال سئو بیشترین تمرکز را در مشتریان یک محله یا یک شهرخاص یا یک کشور خاص را دارد. بعضی از افرادی که به جستجوی محلی می‌پردازند معمولاً به دنبال خواسته خود شرکت خاصی را برای گرفتن خدمات در نظر دارند.

سئوی محلی چیست؟
سئوی محلی چیست؟

اما بسیاری هم فارغ از نام برند به دنبال دریافت کالا و یا خدمات موردنظر خود هستند. در چنین شرایطی پرداختن به لوکال سئو باعث موفقیت در جذب چنین کاربرانی خواهد شد. امروزه که اغلب کسب و کار‌ها به صورت آنلاین و دیجیتال هستند استفاده از روش‌های سئو برای ارتقا جایگاه و عرضه بیشتر خدمات بسیار ضروری و کاملاً حیاتی به نظر می‌رسد. سئو محلی نیز در کنار سایر تکنیک‌های این حوزه مانند سئو گوگل مپ تأثیرات مثبتی دارد که به شما در رقابت با سایر سایت‌ها کمک خواهد کرد.

دلایل جذب مشتریان به سئو محلی چیست؟

مشتریان زیادی هستند که از سئو محلی استفاده می‌نمایند و حتماً برای انجام این کار دلایل بسیار مهمی برای خود دارند. در ادامه این مطلب به معرفی این دلایل خواهیم پرداخت.

 • به طور متوسط ۶۴ درصد مشتریان محلی در اینترنت بدنبال کسب و کار‌های جدید هستند.
 • تعداد جستجوی‌های محلی طی این چند ساله حدود ۵۸ درصد رشد داشته است.
 • جستجوی محلی بسیار هدفمند و سریع می‌باشد.
 • درصد زیادی از جستجو‌های محلی تبدیل به مشتری می‌شوند.
 • گوشی‌های هوشمند که از اینترنت استفاده می‌نمایند دائماً در حال اضافه شدن هستند.
 • بازگشت سرمایه در سئو محلی در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغات محلی، بسیار سریعتر است.
 • تنها ۱۰ درصد از کسب و کار‌ها محل خود را درGoogle place ثبت کرده‌اند.
 • بسیاری از فرصت‌های کسب و کار محلی رایگان هستند.
 • حدوداً خوانندگان روز نامه‌های محلی بین ۴۰ تا ۸۰درصد افت داشته‌اند.
 • حدود ۷۰درصد از مشتریان به کسب و کار‌های محلی اعتماد دارند.

اهمیت سئو محلی

گوگل همواره روز به روز هوشمندتر می‌شود و هرچه جلوتر می‌رود بیشتر و بیشتر نتایج مرتبط‌تر و هدفمند را به شما نشان می‌دهد. لوکیشن شما برای گوگل اهمیت زیادی دارد. به عبارت دیگر یکی از نکته‌هایی که گوگل برای نشان دادن نتایج جست وجو‌های شما در نظر می‌گیرد مکان جغرافیایی شما می‌باشد. فقط در دو حالت است که گوگل لوکیشن شما را می‌فهمد.

اهمیت سئو محلی
اهمیت سئو محلی

حالت اول: برای کسانی که عبارتی مانند رستورانی در خیابان بهار را سرچ می‌کنند. در این حالت اگر شما رستورانی در خیابان بهار هستید با انجام سئو محلی به گوگل می‌فهمانید که کجایید و گوگل سایت شما را به تمام کسانی که لوکیشن‌هایی که اطراف شما را سرچ کردند نشان خواهد داد.

حالت دوم: حتی اگر شما عبارت رستوران یا رستوران نزدیک من را سرچ کنید بازهم گوگل نتایجی که اطراف شماست را نشان می‌دهد. در این حالت گوگل به صورت هوشمند عمل می‌کند و با پرسشی در ابتدای سرچ شما (اینکه می‌تواند به لوکیشن شما دسترسی داشته باشد) محدوده جغرافیایی شما را تشخیص می‌دهد. این مورد به خصوص در کاربرانی که با موبایل سرچ می‌کنند، بسیار دقیق‌تر است.

لازم به ذکر است که از زمان رونمایی گوگل از الگوریتم کبوتر، لوکال سئو و موقعیت مکانی کسب و کار های برای گوگل افزایش یافت.

سئو محلی چه کمکی به ما می‌کند؟

سئو محلی به بیشتر دیده شدن شما کمک نموده و باعث رونق و تحول بیشتر کسب و کار شما می‌شود. همچنین باعث شده مشتریان محلی بیشتری کسب و کار شما را شما را پیدا کنند و تعداد افراد بیشتری را به سمت سایت شما هدایت کنند.

از آنجایی که امروزه افراد بیشتری ترجیح می‌دهند به صورت محلی خرید کنند لوکال سئو به شما امکان می‌دهد این فرصت‌های تجاری جدید را پیدا کنید. در صورت ارائه خدمات داخلی این روش به شما کمک می‌کند تا تماس‌ها و بازدید‌های بیشتری از وب سایت داشته باشید.

با وجود این استراتژی سئو کسب و کار‌ها می‌توانند محبوبیت آنلاین و آفلاین خود را به روشی بهتر مدیریت کنند. سئو محلی به شما این امکان را می‌دهد نظرات مثبت بیشتری را برای کسب و کار و خدمات خود جمع‌آوری کنید که در نهایت باعث می‌شود مشتریان بیشتری به دست‌آورید.

اصول سئو محلی

سئو محلی از برخی اصول بسیار مهم پیروی می‌کند که قابل ذکر می‌باشد. در ادامه به معرفی این اصول حیاتی و مهم خواهیم پرداخت.

اصول سئو محلی
اصول سئو محلی

مشخص کردن منطقه

بهتر است در سایت خود نام منطقه، شهر و حتی کشور را نیز وارد کنید. اگر صاحب چندین موقعیت مکانی برای شرکت هستید بهتر است برای هرکدام محتوای جداگانه‌ای در نظر گرفته و موقعیت خود را ذکر کنید. ناگفته نماند ثبت مکان در گوگل مپ نیز یکی از مهم‌ترین مراحل مشخص کردن منطقه کسب و کار می‌باشد.

اهمیت Citation

مطمئن شوید که اطلاعات سایت شما در دایرکتوری مربوط به دسته‌بندی نوع کارتان وجود دارد. نام، آدرس، اطلاعات تماس، لینک سایت و هر مورد دیگری که به شناخت شما کمک کند باعث بهبود سئو محلی خواهد شد.

بهبود GMB

به روزرسانی پروفایل GMB باعث می‌شود که در استفاده از برخی سرویس‌های گوگل مانند گوگل مپ پیشرو باشید و در نتایج جستجو بیشتر دیده شوید.

بهبود بک لینک‌ها

تمامی بک لینک‌های معتبر می‌توانند باعث بهبود سئو سایت شما شده و به کسب و کار شما اعتبار بیشتری ببخشند.

نتایج مربوط به سئو محلی در چه قسمتی نشان داده می‌شود؟

پس از این که کاربران در مورد یک فروشگاه یا مکان خاصی جستجو کردند گوگل نتایج را در یک قسمت مجزا نمایش می‌دهد. گوگل برای نمایش اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی مشاغل یک جدول به نام local Pack تنظیم و تدوین کرده است. این جدول نسبت به نتایج پیش فرضی که در گوگل نمایش می‌دهد ظاهر متفاوتی دارد. این جدول شامل اطلاعات زیر است:

 • آدرس دقیق سایت یا شرکت
 • اطلاعات مربوط به ساعت کاری
 • امتیاز‌های داده شده به سایت توسط کاربران (به صورت ستاره)
 • تجربه و نظر کاربران در مورد سایت

این قسمت به دلیل ظاهر متفاوتی که دارد نظر بیشتر کاربران را به راحتی به خود اختصاص می‌دهد. به همین دلیل نرخ کلیک این بخش نسبت به سایر قسمت‌های پایین نتایج جستجو بیشتر خواهد بود.

جمع‌بندی

سئو محلی یا  Local SEO به فرآیندی گفته می‌شود که شما برای بهبود جایگاه وب سایت خود در نتایج محلی گوگل انجام می‌دهید. نتایج محلی گوگل علاوه بر مکان جغرافیایی کاربر تعیین شده و به محل کاربر بستگی دارد. بر اساس گزارشی که توسط خود گوگل منتشر شده در سال ۲۰۱۴ بیش از یک سوم ورودی‌های سایت‌ها براساس جستجوی محلی بوده است. استفاده از نام مکان جغرافیایی در کلمه کلیدی این رقم را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

امروزه به همان اندازه که کاربران دنیای مجازی بیشتر می‌شوند روش‌های شناسایی وب سایت و خدمات آنلاین گسترش می‌یابند. این مسأله از یک جهت شاید کمی سخت به نظر برسد اما مزایای زیادی به همراه دارد شاید اولین مزیت آن کاهش رقبای ناآگاه و بیشتر شدن سهم کسب وکار‌های آگاه و هوشمند از بازار خدمات و محصول است.

با به روزرسانی اطلاعات خود در زمینه تکنولوژی و گوگل می‌توانید وب سایت خود را همیشه در صدر نگه دارید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها