جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هر آنچه که باید درباره استراتژی اینستاگرام بدانید

backgrund

امروزه با رشد و پیشرفت حیرت انگیز دنیای اینترنت و فناوری, فرصت های جدیدی برای انسان ها و کسب و کار ها ایجاد شده اند که بتوانند تحول و انقلابی در خود ایجاد کنند، در دنیای امروز, ابزار های اینترنتی و رسانه های دسته جمعی برای رونق و پیشرفت به کمک کسب و کار ها و بیزینس های مختلف آمده است. کسب و کار ها توانسته اند با استفاده از این ابزار ها و رسانه هایی که در دنیای بزرگ اینترنت فعالیت دارند, تحولی در خود ایجاد نمایند!

رسانه های دسته جمعی و اینترنتی از ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد و بسیاری برخوردارند که افراد و صاحبان کسب و کار ها را متقاعد کرده اند برای ایجاد پیشرفت به آن ها توجه داشته باشند. امروزه دیگر برعکس گذشته بسیاری از کسب و کار به صورت سنتی فعالیت ندارند و فعالیت آن ها کاملا در اینترنت انجام می شود.

صاحبانی کسب و کاری که قصد دارند, کار و فعالیت های خود را به دنیای اینترنت انتقال دهند می توانند از راه های مختلفی استفاده نمایند. طراحی و راه اندازی یک وب سایت, استفاده از ایمیل مارکتینگ و … می تواند روش هایی برای ورود به دنیای اینترنت باشد.

اما شبکه های اجتماعی که یکی دیگر از روش های ورود کسب و کار به دنیای اینترنت می باشد, مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. صاحبان کسب و کار زیادی توانسته اند با استفاده و فعالیت در شبکه های اجتماعی به درآمد و سود بسیاری برسند و به کار خود رونق دهند.

شبکه های اجتماعی از رسانه های دسته جمعی می باشد که انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها ویژگی های خاص و عام خود را در اختیار دارد اما در بین شبکه های اجتماعی فراوانی که وجود دارد, اینستاگرام حرف اول را می زند!

استراتژی اینستاگرام چیست

شبکه اجتماعی اینستاگرام از محبوب ترین شبکه های اجتماعی می باشد که می تواند کسب و کار ها را به بهترین شکل به موفقیت برساند، در بخش اول این مقاله به معرفی و شرح دلیل استفاده از اینستاگرام می پردازیم.

چرا اینستاگرام را انتخاب کنیم؟

امروزه به خصوص در کشور ما ایران افراد زیادی در شبکه اینستاگرام فعال هستند و همه روزه وقت زیادی را صرف این شبکه اجتماعی می کند. البته ویژگی هایی که این شبکه اجتماعی در اختیار افراد قرار می دهد در دیگر شبکه های اجتماعی به ندرت دیده می شود و همین مسئله توانسته است افراد زیادی را به استفاده از اینستاگرام جذب نماید.

همچنین اینستاگرام برای کسب و کار ها بسیار مهم می باشد و در صورت استفاده از یک روش و استراتژی درست می تواند بسیار سودمند و پر درآمد باشد.

اینستاگرام می تواند برای کسب و کار هایی که به فروش اجناس مشغول هستند مانند یک فروشگاه اینترنتی رنگارنگ باشد! این کسب و کار ها می توانند محصولات و اجناس خود را در اینستاگرام قرار دهند و از همانجا به فروش آن مشغول شوند.

نه تنها برای فروشگاه ها بلکه اینستاگرام می تواند برای کسب و کار هایی که به ارائه خدمات مشغول اند بسیار مفید باشد. شرکت های خدماتی می توانند خدمات خود را در اینستاگرام به نمایش بگذارند و از طریق ایت شبکه اجتماعی پروژه هایی را قبول نمایند.

همچنین بهره برداری از قابلیت های اینستاگرام با استفاده از یک استراتژی استاندارد می توانند سبب معروفیت و مشهوریت برند شما شود. از سویی دیگر با استفاده از اینستاگرام می توانید با مشتریان و افراد زیادی در ارتباط باشید و سبب آشنایی افراد با برند و خدمات شما شود.

این ها تنها برخی از ویژگی های اینستاگرام است که می تواند با فعالیت در آن از آن ها بهره مند شوید اما به شرط و شروط هایی!

 

نقشه یا استراتژی اینستاگرام

اینستاگرام هیچگونه محدودیتی ندارد و تمامی افراد بدون هیچ استثنایی می توانند از آن بهره مند شوند اما تابحال بسیاری از افرادی که در اینستاگرام فعالیتی را شروع کرده اند به موفقیت و کسب سود نرسیده اند و از سویی دیگر افراد زیادی از اینستاگرام توانسته اند سود هنگفتی به دست آورند.

تعریف استراتژی برای اینستاگرام

اما چرا برخی به قدری موفق می شوند که عمده توجه خود را بر روی اینستاگرام می گذارند و برخی دیگر به موفقیت نمی رسند و پس از مدتی اینستاگرام را فراموش می کنند؟

اینستاگرام یک دنیای گسترده می باشد و افراد برای فعالیت در آن و کسب موفقیت به یک استراتژی یا نقشه ای برای فعالیت در این رسانه جمعی نیازمند هستند. در استراتژی اینستاگرام کاملا معلوم می شود که افراد باید چگونه به فعالیت بپردازند تا بتوانند به قله نهایی یعنی کسب سود برسند.

اینستاگرام شبکه اجتماعی می باشد که رقابت در آن بسیار زیاد است و برای برنده شدن استراتژی راه ضروری است. در اینستاگرام نباید به طور غیر نامنظم شروع به فعالیت نمود و کار هایی را انجام داد که باعث دافعه کاربران شود.

استراتژی اینستاگرام باید شامل راه و روش هایی باشد که بتواند افراد زیادی را مجذوب به صفحه مورد نظر نماید و کاملا جاذبه داشته باشد.

آژانس دیجیتال مارکتینگ افراز تک نیز اقدام به ارائه خدمات تبلیغاتی و بازاریابی در شبکه های اجتماعی نموده است که این شرکت متناسب با نوع فعالیت و کار شما عزیزان استراتژی قدرتمندی را در جهت فعالیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام در اختیار شما قرار دهد تا با استفاده از آن مسیر شما عزیزان مشخص شود و در نهایت در شبکه اینستاگرام به موفقیت برسید.

ویژگی های استراتژی اینستاگرام

در این بخش از مقاله قصد داریم به ذکر چند ویژگی که بایستی استراتژی اینستاگرام از آن ها برخوردار باشد خواهیم پرداخت. دقت نمایید با رعایت نکاتی که در این بخش خواهیم به آن ها پرداخت می توانید درصد موفقیت خود را در اینستاگرام افزایش دهید.

نظم و انظباط

یکی از مهم ترین نکاتی را که بایستی در هنگام فعالیت در اینستاگرام رعایت نمود, نظم پیچ و صفحه شما می باشد. افرادی که قرار است شما را اینستاگرام دنبال نمایند به این مسئله اهمیت زیادی می دهد.

برای مثال شما نباید در پیچ خود در یک روز ده ها پست جدید قرار دهید و در روز های متعددی هیچ پستی را نشر ندهید. این کار باعث نارضایی افرادی که در صفحه شما حضور دارند می شود و ممکن است دیگر صفحه ی شما را دنبال نکنند.

تصاویر با کیفیت

همانطور که می دانید, شبکه اجتماعی اینستاگرام شبکه ی انتشار تصاویر و ویدئو ها می باشد. افراد در اینستاگرام صفحه ای را دنبال می کنند که از تصاویر با کیفیت استفاده کرده باشند و به گونه ای باشد که افراد را مجذوب خود کند.

توجه داشته باشید لازم است هر زمان که قرار است تصویری مرتبط با فعالیت خود در اینستاگرام منتشر کنید حتما از تصویر با کیفیت برخوردار باشد. همچنین استفاده از قالب کلی ( قالب اینستاگرام ) می تواند برای جذب افراد به شما کمک کند.

توجه به دنبال کنندگان

افزایش فالوور اینستاگرامافرادی که پیج شما را دنبال می کنند یا به اصطلاح ( فالو ) می نمایند, همان کسانی هستند که قرار است باعث سود و درآمد شما از اینستاگرام شوند و باید به آنان اهمیت زیادی دهید.

یکی از ویژگی هایی که بایستی در استراتژی اینستاگرام بایستی به آن توجه کرد, امکان مشارکت دنبال کنندگان در صفحه ! برای مثال زمانی که شما پستی جدید که مرتبط با محصول یا خدمات و … می باشد.

در صفحه خود منتشر می کنید. ممکن است افرادی بیایند و نظری بدهند یا سوالی مطرح کنند. در این زمان بسیار مهم است شما به سوالات و نظرات آن ها پاسخ دهید.

توجه به “بیو” صفحه اینستاگرام

در بالای صفحه اینستاگرامی شما بخشی وجود دارد که کاربران می توانند پروفایل شما را تماشا کنند! در این بخش لازم است اطلاعات دقیقی را به نمایش بگذارید! برای مثال در این قسمت بایستی نام برند و فروشگاه خود یا فعالیت خود را درج کنید. اگر کسب و کار شما دارای وب سایتی می باشد آن را نیز در معرض نمایش بگذارید و دیگر اطلاعاتی مانند شماره تماس را درج نمایید. این کار باعث می شود کاربران راحت تر با شما ارتباط برقرار کنند و به شما اعتماد کنند.

نتیجه گیری

بازاریابی و تبلیغات در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. شبکه های اجتماعی می تواند در صورت وجود یک استراتژی درست برای شما عزیزان بسیار سودمند باشند. استراتژی اینستاگرام مسیر و محور فعالیت های شما در اینستاگرام را مشخص می کند و در نهایت می تواند شما عزیزان را به موفقیت برساند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها