جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چگونه تولید محتوا تبلیغات ما را متحول می‌کند؟

اهمیت تولید محتوا

هر برندی برای پیشرفت و ارتقا خود نیازمند به تبلیغات می‌باشد و به بیان بهتر، تبلیغات میانبری برای رسیدن به موفقیت یک کسب‌و‌کار محسوب می‌شود. همه‌ی ما برای یک بار هم که شده این روز‌ها این جمله معروف را شنیده‌ایم که می گوید تبلیغات هزینه نیست، سرمایه است. اما نکته مهم در تبلیغات، اهمیت تولید محتوا در تبلیغات است که ممکن است بسیاری از افراد به آن آگاه نباشند یا ندانند چگونه از تولید محتوا در تبلیغات استفاده کنند. در این مقاله در وب‌سایت افراز تک قصد داریم به معرفی اهمیت و ضروریت تولید محتوا در تبلیغ بپردازیم.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از خواندن این مقاله، به مطالعه مقاله تولید محتوا چیست بپردازید.

اهمیت تولید محتوا در تبلیغات

ریشه بسیاری از مشکلات کسب‌و‌کار‌ها و عدم پیشرفت این کسب‌و‌کارهای اینترنتی، عدم آگاهی نسبت به تولید محتوا و اهمیت آن در تبلیغات می‌باشد. عموما مشکلات این کسب‌و‌کار‌ها را مواردی همچون

  • بازاریابی شکست خورده
  • عدم حفظ مشتریان
  • عدم وجود مشتریان جدید
  • عدم وجود ایده جدید
  • عدم نتیجه گیری لازم

و … تشکیل می‌دهد. لیست ذکر شده تنها ۱ درصد مشکلات کسب‌و‌کار‌های اینترنتی ناموفق را نشان می‌دهد که همانطور پیداست بسیاری از این مشکلات با کمک تبلیغات و البته تولید محتوا رفع شدنی است.

اهمیت تولید محتوا در تبلیغات
اهمیت تولید محتوا در تبلیغات

استفاده از تبلیغات عموما برای پیشرفت یک کسب‌و‌کار و در راستای یک نتیجه و رسیدن به هدف انجام می‌شود اما یک تبلیغ خوب باید برنامه‌ریزی شده باشد و از محتوای خوبی برخوردار باشد. بسیاری از تبلیغاتی که هیچ موقع به هدف نمی‌رسند به دلیل عدم وجود محتوا می‌باشد. قصد داریم در ادامه این مقاله از وب‌سایت افراز تک به پاسخ سوال؛ چطور تولید محتوا تبلیغات ما را متحول می‌کند بپردازیم. برای پاسخ به این سوال لازم است ابتدا به اهمیت تولید محتوا در کسب‌و‌کار‌های آنلاین و اینترنتی بپردازیم.

تاثیر محتوا در برندینگ

منظور از برندینگ یا همان برند‌سازی، مجموعه فعالیت‌هایی است که در طی یک دوره زمانی خاص جهت معروفیت و شناخت هویت یک شرکت، مجموعه، فرد و … توسط عموم مردم و جامعه هدف انجام می‌شود. در برند‌سازی، جامعه هدف باید به دریافت خدمات از مجموعه مورد نظر ترغیب شود. تولید محتوا مهم‌ترین رکن در برند‌سازی محسوب می‌شود؛ زیرا با استفاده از محتوا که می‌توان هم به صورت متنی، هم به صورت بصری یا به صورت صوتی مخاطبان را با خدمات آشنا کرد و ترغیب می‌شوند که از این خدمات استفاده کنند.

محتوا‌هایی که برای برند سازی تولید می‌شوند، شباهت بسیاری به محتوا معرفی محصولات یا محتوا تبلیغاتی می‌باشد. این چنین محتوا‌ها بایستی از یک سری اصول و استاندارد‌هایی برخوردار باشد که بتواند سرانجام به هدف مورد نظر دست پیدا کند. این چنین محتوا‌ها باید به صورتی تولید شوند که علاوه بر ترغیب کاربران نسبت به دریافت محصول یا خدمات، برند مدنظر را در ضمیر افراد ثبت کنند.

تاثیر محتوا خوب در سئو

امروزه در گوگل به عنوان محبوب‌ترین موتور جستجوگر در سراسر دنیا، هر دقیقه بیش از ۱.۵۰۰.۰۰۰ جستجو انجام می‌شود که این تعداد جستجو تنها در یک دقیقه باعث حیرت آور است. همین تعداد نشان دهنده این است که داشتن یک وب‌سایت و حضور در نتایج برتر گوگل چقدر مهم و برای موفقیت یک کسب‌و‌کار اینترنتی ضروری است. علاوه بر نکته‌های ذکر شده، داشتن وب‌سایت و حضور در نتیجه‌های جستجو این موتور جستجو‌گر، وب‌سایت یکی از اصلی‌ترین راه‌های تبلیغات محسوب می‌شود؛ اما حضور در نتایج گوگل به خصوص رتبه‌های برتر ساده و آسان نمی‌باشد و نیازمند به محتوا خوب و جامع است.

اهمیت تولید محتوا در تبلیغات
اهمیت تولید محتوا در تبلیغات

تولید محتوا اگر به صورت اصولی انجام شود و دارای الگوریتم‌های گوگل باشد، رفته رفته باعث می‌شود نوشته یا برگه وب‌سایتی در نتایج اولیه گوگل قابل مشاهده باشد. تبلیغات و حضور در گوگل به قدری دارای بازخورد می‌باشد که نشان دهنده اهمیت تولید محتوا در تبلیغات می‌باشد.

لازم به ذکر است که فرایند بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتور جستجوگر گوگل، سئو نامیده می‌شود که تولید محتوا ۷۰ درصد از این فرایند را تشکیل می‌دهد.

تاثیر محتوا بر اعتماد سازی

یکی از اهداف تبلیغات، اعتماد سازی در بین مخاطبان و جامعه هدف می‌باشد. ارائه اطلاعات مفید در تبلغیات و البته در صفحه مجازی با استفاده از تولید محتوا باعث می‌شود مخاطبان نسبت به برند مربوطه یا صفحه مورد نظر اعتماد بیشتری داشته‌باشند و تا حد امکان سعی می‌کنند از همان برند خدمات دریافت کنند. تولید محتوا گرچه به صورت مستقیم باعث اعتماد سازی نمی‌شود اما به طور غیرمستقیم و تاثیر بر ناخودآگاه افراد باعث ایجاد حس خوبی می‌شود.

صرفه‌جویی در هزینه

محتوا اگر به صورت حرفه‌ای و مطابق با استاندارد‌های موجود هر فضا، تولید و سپس منتشر شود می‌تواند نسبت به دیگر راه‌های تبلیغاتی موثر تر و البته کم هزینه‌تر باشد. علاوه بر اینکه می‌توان با هزینه بسیار مناسب و تعرفه عادلانه تولید محتوا ، فرایند تولید محتوا را به متخصصان مجموعه افرازتک بسپارید، خود می‌توانید با کسب مهارت‌های لازم در این زمینه تنها با صرف چندین ساعت وقت به تولید محتوا مشغول شوید.

جذب مخاطب هدفمند

یکی دیگر از دلایل اهمیت تولید محتوا در تبلیغات، جذب مخاطب هدف یا همان جامعه هدف می‌باشد. با استفاده از تولید محتوا در تبلیغات می‌توان جامعه هدف را به سمت خویش جذب کرد. بسیاری از تبلیغات به دلیل عدم وجود محتوای مناسب ممکن است بازدید زیادی داشته باشد اما ممکن است بازخورد قابل قبولی نداشته باشد.

ایده های تولید محتوا در تبلیغات
ایده های تولید محتوا در تبلیغات

جمع بندی نهائی

در این مقاله در وب سایت افراز تک سعی کردیم به دلایل اهمیت تولید محتوا در تبلیغات بپردازیم و نشان دهیم چگونه تولید محتوا خوب و بهینه می‌تواند تبلیغات را متحول کند. امروزه برای تبلیغات یک کسب‌و‌کار راه‌های مختلفی وجود دارد اما نکته قابل اهمیت و نقطه مشترک آنها این است که یک تبلیغ خوب نیازمند به محتوا خوب است.

علاوه بر موارد ذکر شده، یکی دیگر از دلایل اهمیت تولید محتوا در یک کسب‌و‌کار و همچنین تبلیغات، رشد‌ و سازماندهی یک مجموعه است. لازم به ذکر است اگر قصد دارید خود به تولید محتوا مشغول شوید و از این راه بتوانید باعث رشد کسب‌و‌کار خود شوید از مطالب آموزنده و بسیار مهم وبلاگ افراز تک دیدن فرمایید.

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها