جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

۱۰ ایده تولید محتوا بسیار عالی

چند ایده تولید محتوا

امروزه وجود در اینترنت و دنیای مجازی به خصوص وجود در نتایج اولیه جستجوها از مهم‌ترین دغدغه افرادی است که دارای کسب‌و‌کار در دنیای اینترنت می‌باشند و برای تحقق این امر، یعنی موفقیت در کسب‌و‌کار‌های اینترنتی، تولید محتوا مهم‌ترین قدمی است که افراد بایستی در این راستا بردارند. تولید محتوا، خود فرایندی می‌باشد که افراد برای تولید آن بایستی به آن علم و تسلط کافی داشته‌باشند و صد البته مهم‌تر، دارای ایده تولید محتوا باشند.

اولین قدم برای شکل گیری یک محتوا، پیدا کردن ایده برای آن می‌باشد که در ظاهر گر‌چه راحت است اما نیازمند به تفکر و برنامه‌ریزی می‌باشد. در حوزه تولید محتوا، باید سپس اهداف مشخص باشد و سپس بعد از شکل‌گیری ایده‌ها، تولید محتوا آغاز شود. در این مقاله در وب‌سایت افراز تک قصد داریم به معرفی ۱۰ ایده برای تولید محتوا بپردازیم.

۱۰ ایده تولید محتوا

گرچه تولید محتوا اساسی‌ترین فعالیتی است که برای وجود در دنیای اینترنت و نتایج برتر حوزه مربوطه محسوب می‌شود، اما ایده برای تولید آن نیز بسیار مهم و ضروری می‌باشد. ایده تولید محتوا باید از استاندار‌هایی برخوردار باشد که برای افراد جامعه هدف مفید و البته جالب به نظر آید.

10 ایده برتر تولید محتوا
۱۰ ایده برتر تولید محتوا

جلب توجه کردن و البته خلاقانه بودن ایده تولید محتوا، یکی از استاندارد‌هایی می‌باشد که افراد هنگام بارش فکری برای ایجاد ایده باید آن را در نظر داشته‌باشند. همانطور که گفتیم و تاکید داریم، ایده برای تولید محتوا بایستی در کنار شناخت کامل جامعه هدف شکل گیرد تا بتواند بازخورد و صد البته ترافیک خوبی را برای محتوا دارا باشد.

علاوه بر موارد گفته‌شده، تولید محتوا دارای انواع مختفلی است که افراد باید در نظر داشته‌باشند چه محتوایی قرار است تولید کنند و آن را در کدام بستر انتشار دهند. برای مثال ممکن است انتخاب ایده برای تولید محتوا در یوتیوب و توییتر کاملا متفاوت باشد. قصد داریم در ادامه این بخش به معرفی ۱۰ ایده تولید محتوا کلی و جامع بپردازیم.

محتوا آموزشی

لازم است که به عنوان اولین ایده برای تولید محتوا، به تولید محتوا آموزشی اشاره‌کرد. محتوا یا محتوا‌های آموزشی از پر بازدید‌ترین و پر‌طرفدارترین انواع محتوا در سراسر دنیا محسوب می‌شود که عموما افراد به این نوع محتوا علاقه زیادی نشان می‌دهند.

بهترین ایده‌های تولید محتوا
بهترین ایده‌های تولید محتوا

بی‌شک در هر کسب‌و‌کاری که در دنیای اینترنت وجود دارد، می‌توان نکات مختلف و بسیاری را به کاربران و مخاطبان آموزش داد. تولید محتوا آموزشی؛ دارای هیچگونه محدودیتی نمی‌باشد و می‌توان آن را به روش‌های مختلف به مخاطبان و کاربران ارائه‌داد.

البته ساخت محتوا آموزشی چندان راحت به نظر نمی‌رسد و در تولید چنین محتواهایی افراد بایستی بیشترین دقت را در نظر داشته باشند. بسیاری از کسب‌و‌کار‌ها فکر می‌کنند که در حوزه آنان نمی‌توان این نوع تولید محتوا را انجام داد که کاملا اشتباه است. برای مثال بسیاری از سایت‌های فروشگاهی کفش با این مشکل مواجه هستند اما با کمی دقت، یافت می‌شود که محتوا‌های آموزشی در این حوزه نیز بسیار زیاد هستند. برای مثال آموزش تمیز کردن اصولی کفش چرم می‌تواند یک ایده جالب و البته پر‌طرفدار برای چنین سایت‌هایی باشد.

محتوا آموزشی به هر طریقی که صورت پذیرد می تواند به راحتی جلب توجه کند. برای مثال آموزش را می‌توان هم به صورت مقاله و هم به صورت ویدئو تهیه و منتشر کرد که هر دو قابلیت بازدید بسیار زیادی را دارند.

محتوا برندینگ

تولید محتوا در رابطه با معرفی برند و کسب‌و‌کار مربوطه، یکی دیگر از ایده‌های تولید محتوا محسوب می‌شود. عموما افراد به آشنایی داشتن درباره برند مورد اعتماد خود علاقه‌مند هستند. تمامی محتوا‌هایی که با هدف شناخت برند توسط مشتری تولید می‌شوند و در پلتفرم‌های مختلف منتشر می‌شوند، در این دسته قرار می‌گیرند.

برای مثال زمان شروع شکل‌گیری یک برند و توضیحاتی در مورد آن؛ می‌تواند یکی از همین موضوعات جذاب برای کاربران به حساب آید که می‌تواند در برندینگ به صاحبان کسب‌و‌کار نیز، کمک کند. همچنین به عنوان مثال، رخداد تغییر لوگو و اطلاع آن به کاربران از محتوا‌های مربوط به برند محسوب می‌شود که می تواند برای مخاطبان جالب به نظر رسد.

محتوا خبری

هر کسب‌و‌کاری با هر موضوعی که درآن فعال می‌باشد، همیشه دارای اخبار جدیدی می‌باشد. محتوا خبری مربوط به کسب‌و‌کار از پربازدید‌ترین محتوا‌هایی می‌باشد که می‌تواند بازخورد مناسبی را برای کسب‌و‌کار داشته‌باشد.

برای مثال، افرادی که علاقه‌مند به موضوعاتی در مورد دکوراسیون‌های داخلی و معماری هستند، شنیدن اخبار جدید مربوط به این حوزه برای آنان بسیار جذاب است. یکی از موضوعات جذاب در این رابطه معرفی رنگ سال برای طراحی منزل می‌باشد که در نوع خود برای علاقه‌مندان به این حوزه قابل‌توجه به نظر می‌رسد. همچنین اطلاع از تخفیف‌ها و جشنواره‌های فروش که مربوط به کسب‌و‌کار مورد نظر می‌باشد در این نوع دسته‌بندی محتوایی جای می‌گیرند.

محتوا نقد‌ و‌ بررسی

تولید محتوا‌هایی که به نقد و بررسی خدمات و به خصوص محصولات می‌پردازد، از دیگر ایده‌های تولید محتوا بسیار جذاب محسوب می‌شوند. این ایده تولید محتوا عموما برای وب‌سایت‌های فروشگاهی که دارای محصولات فراوانی هستند و می‌توانند آن‌ها را در مقابل دیگر محصولات مشابه، نقد و بررسی کنند بسیار عالی است.

ایده پرطرفدار برای تولید محتوا
ایده پرطرفدار برای تولید محتوا

در تولید این نوع محتوا‌ها، ابتدا یک محصول از زوایا مختلف مورد بررسی قرار گرفته‌است و سپس در مقابل دیگر محصولات نقد می‌شود. علاوه بر اینکه این چنین محتواها؛ محتوایی قابل توجه هستند که می‌توانند بازخورد خوبی برای کسب‌و‌کار داشته‌باشند.

معرفی صفر تا صد محصول

از دیگر ایده‌هایی که برای تولید محتوا می‌توان به آن اشاره‌کرد، محتوا معرفی صفر‌تا‌صد یک محصول می‌باشد. تولید محتوا در این رابطه عموما مناسب صفحات و وب‌سایت‌هایی می‌باشد که در فروش محصولات فعالیت دارند.

در این نوع محتوا می‌توان؛ مراحل تولید کالا تا دریافت آن توسط مشتری را به کاربران نشان داد. این نوع موضوع به دلیل اینکه در جهت حس خوب به مشتری بسیار مناسب است، می تواند بازخورد‌های خوبی را برای هر کسب‌و‌کاری داشته‌باشد. عموما مشتریان یک کالا علاقه‌مند هستند از مراحل مختلف تولید یک کالا اطلاعات داشته‌باشند، همین دلیل سبب شده‌است که این گزینه از ایده‌های برتر تولید محتوا محسوب شود.

پاسخ به سوالات

عموما تولید محتوایی که در تعامل با کاربران و مخاطبان هدف تولید می‌شود، ایده‌های بسیار خوبی برای تولید محتوا می‌باشند. در این ایده می‌توان به بسیاری از سوالات مخاطبان که برای عموم آن‌ها رخ می‌دهد پاسخ داد و آن را منتشر کرد.

عموما این چنین محتواهایی در اینستاگرام زیاد به چشم می خورد! بسیاری از صفحاتی که در این شبکه اجتماعی فعال هستند، سعی می‌کنند پاسخ به سوالات مشتریان خود را در قالب ویدئو‌هایی عموما ۱ دقیقه‌ای یا کمتر منتشر کنند. این محتوا‌ها، بیشتر سوالات مشترک کاربران را مورد هدف قرار می‌دهند و از همین رو برای بسیاری از کاربران کاربردی و قابل توجه می‌باشد.

محتوا‌های طنز آمیز

محتوا طنز آمیز، یکی دیگر از ایده های تولید محتوا محسوب می‌شود که برای مخاطبان بسیار جذاب می‌باشد. عموما محتوا‌های طنز و خنده دار برای تولید محتوا توجه عموم بیشتری از جامعه هدف را جلب می‌کند و باعث ایجاد حس‌خوب برای کاربران نیز می‌شود.

علاوه بر ایجاد حس خوب برای کاربران با تولید محتوا طنز آمیز، عموما افراد و کاربران این چنین محتواها و صفحاتی که این نوع محتوا‌ها را قرار داده‌اند را به خوبی در حافظه خود می‌سپارند. همچنین با استفاده از این قالب تولید محتوا، می‌توان پیام‌های بسیار خاصی را به کاربران به صورت بهتری انتقال داد.

البته دقت و حسایت در تولید محتوا طنز‌آمیز یا به اصطلاح خنده‌دار بسیار مهم و ضروری می‌باشد. زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود، ممکن است مخاطب کاملا از محتوا طراحی شده بدون کوچک‌ترین تاثیری رد شود.

محتوا موج سواری یا فصلی

شاید نام محتوا فصلی به عنوان یک ایده تولید محتوا کمی سخت و البته نامفهوم باشد، اما به طور کلی تولید محتوا‌هایی که براساس مناسبت‌ها و اتفاقات مختلف تولید می‌شود در این دسته جای می‌گیرند. معروف‌ترین نوع محتوا موج سواری، محتوا‌های تبریک ایام محسوب می‌شوند.

ایده موج سواری اگر به درستی انجام شود می‌تواند برای صاحبین کسب‌و‌کار بسیار مفید و پربازده باشد! به طور مثال اگر یک فروشگاه اینترنتی لباس ورزشی، می‌تواند با تبریک روز ورزشکار همراه با درصد ناچیزی تخفیف بر روی محصولات خود، علاوه بر ایجاد حس خوب برای کاربران خود، بازدید از محصولات خود را افزایش دهد.

اشتراک‌گذاری تجربه مشتریان

از دیگر موضوعاتی که می توان از آن به عنوان ایده تولید محتوا یاد کرد و همچنین باعث اعتماد‌سازی برای دیگر مخاطبان و کاربران می‌باشد، به اشتراک‌گذاری تجربه دیگر مشتریان برای کاربران می‌باشد. در این نوع موضوعات می‌توان به صورت‌های مختلف نظرات مشتریانی که تابحال از خدمات یا محصولات استفاده کرده‌اند را به اشتراک گذاشت.

ایده‌های پرطرفدار برای تولید محتوا
ایده‌های پرطرفدار برای تولید محتوا

عموما در صفحات مختلف اینستاگرامی، می‌توان اسکرین شات‌هایی را که تجربه و رضایت مشتریان یک صفحه را نشان می‌دهد را مشاهده کرد اما ساخت ویدئو برای نشر تجربه مشتریان می‌تواند بازخورد بسیار بهتری را داشته‌باشد.

بررسی و معرفی واژه نامه

آخرین ایده تولید محتوا که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، بررسی و معرفی واژه نامه مخصوص به کسب‌و‌کار می‌باشد. هر کسب‌و‌کاری بدون شک دارای واژه نامه‌ای می‌باشد که اصطلاحات خاص خود را دارا می‌باشد که ممکن است بسیاری از آنان برای مخاطبان نامفهوم باشد.

تولید محتوایی که به بررسی و معرفی واژه‌های مخصوص یک کسب و کار بپردازد به این دلیل که به مخاطبان دانش جدیدی اضافه می‌کند و از طرفی علاقه مخاطبان به یادگیری واژه‌های خاص یک کسب‌و‌کار، می‌تواند بسیار پرطرفدار‌تر باشد.

جمع بندی نهائی

پیدا کردن ایده و به خصوص اجرا سازی ایده‌های تولید محتوا، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که برای افراد و صاحبان کسب‌وکار در فضای مجازی به وجود آمده است. امروزه، یک محتوا برای اینکه بتواند بازخورد خوبی را دریافت کند و ورودی را برای صاحبین محتوا به دست آورد، نیازمند به ایده‌ی خاص و البته جذاب می‌باشد.

علاوه بر وجود ایده برای تولید محتوا، چگونگی پیاده‌سازی آن ایده در تولید محتوا بسیار مهم میباشد. همچنین می‌توانید مقاله ۲ راهکار اساسی پیدا کردن موضوع برای تولید محتوا را در وبلاگ افراز تک مطالعه فرمایید.

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها