جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معرفی پست مهمان و اصول نگارش آن

تعریف پست مهمان

پست مهمان یکی از واژه‌های کمتر شنیده شده در بازاریابی محتوا و حوزه سئو محسوب می‌شود. استفاده از پست یا مقاله مهمان یکی از روش‌های قدیمی دریافت بک لینک رایگان می‌باشد که عموماً مدیران وب سایت‌ها و مارکتینگ‌ها از آن به خوبی استقبال می‌کنند.

گرچه انتشار و تولید محتوا به عنوان چنین محتوایی بسیار می‌تواند ارزنده باشد و برای وب سایت‌های درگیر سودآور باشد، اما نیازمند به دانستن نکاتی درباره آن و رعایت اصول آن می‌باشد. در این مقاله در وبلاگ افراز تک قصد داریم به معرفی کامل و جامعی از محتوا مهمان و مزایا پست مهمان بپردازیم.

پست مهمان چیست؟

امروزه استفاده از روش پست مهمان، یکی از بهترین روش‌ها و تکنیک های سئو برای افزایش رتبه برخی از مقالات و وب سایت‌ها به شمار می‌رود اما به طور کلی این پست چه تعریفی دارد؟

در این روش، فردی که به اصطلاح مهمان نام دارد، مطلب و محتوایی را تولید می‌کند تا در یک سایت معتبر و پربازدید منتشر کند. این فرد به دلیل ارائه تولید محتوا جدید و قابل قبول، اجازه دارد در بین محتوا خود، برای خود بک لینک سازد.

پست مهمان چیست؟

وجود مزایا دو طرفه باعث شده است هم وبلاگ‌نویسان و تولید‌کنندگان محتوا به تولید چنین محتوایی روی آورند و هم مدیران وب سایت‌ها از ویژگی‌های یک محتوا خوب بهره‌مند شوند.

تأثیر پست مهمان در سئو

لازم است پس از آشنایی مختصر با محتوا مهمان به بررسی اهمیت و تأثیر وبلاگ نویسی مهمان برای سئو بپردازیم.

لازم به ذکر است اگر پست و محتوا مهمان در وب سایتی با رعایت الگوریتم‌های موتور‌های جستجوگر انجام شود، می‌تواند برای سایت میزبان مزایا زیادی داشته باشد و تأثیر مستقیمی بر سئو آن به وجود آورد. از دیگر مزایا آن می‌توان به افزایش اعتبار دامین و همچنین افزایش رتبه کلمات کلیدی و وب سایت در گوگل اشاره کرد.

گرچه پست مهمان اگر دارای قواعد باشد، می‌تواند سودرسان عمل کند اما اگر به این صورت نباشد می‌تواند باعث آسیب به وب سایت و سئو شود. محتوا و مقاله مهمان بایستی دارای محتوا‌های مفید و مرتبط باشد تا لینک دهی آن به دیگر وب سایت‌ها نیز مؤثر باشد.

تاثیر پست مهمان در سئو
تاثیر پست مهمان در سئو

موتور‌های جستجوگر تمامی قواعدی که برای یک محتوا را در نظر می‌گیرند، برای محتوای مهمان نیز از همان قواعد پیروی می‌کنند. همچنین اگر در وب سایت میزبان محتوا‌هایی منتشر شوند که مرتبط با موضوع اصلی آن نباشد می‌تواند مخاطبان و کاربران وب سایت را آزرده کند که این موضوع پوئن بسیار منفی برای یک وب سایت به حساب می‌آید.

اهداف انتشار پست مهمان

گرچه در مطالب فوق به برخی از مهم‌ترین اهداف وجود پست از طرف مهمان اشاره کردیم، اما در این بخش از مقاله به طور کلی مهم‌ترین اهداف از انتشار و تولید چنین پستی را معرفی خواهیم کرد.

برند‌سازی

هنگامی که پستی از سوی فردی که مهمان نام دارد در یک وب سایت معتبر با بازدید بالا منتشر می‌شود، باعث می‌شود افراد زیاد و کاربران وب سایت میزبان با نام تجاری و برند شما آشنایی پیدا کنند و در نتیجه ترافیک زیادی وارد سایت شوند. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد یک برند‌سازی بسیار خوب و با اعتبار شود.

دریافت بک لینک

یکی از موضوعات مهم در سئو محتوا و بهینه سازی وب سایت، دریافت بک لینک از وب سایت‌های معتبر می‌باشد. همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد، انتشار چنین پستی در وب سایت‌ها معتبر می‌تواند بک لینک‌های عالی را برای وب سایت‌های مختلف به ارمغان آورد.

ارتباط‌سازی

یکی دیگر از اهداف مهم تولید پستی با نام مهمان، ارتباط‌سازی می‌باشد. با استفاده از انتشار چنین پست‌هایی در وب سایت‌های مختلف، افراد می‌توانند افراد بسیار فعال و متخصص را در حوزه‌های مرتبط با موضوع خود را پیدا کرده و با آنان ارتباط داشته باشند.

نکات و اصول پست مهمان

قبل از اینکه شروع به تولید محتوا مهمان کنید، لازم است با برخی اصول و قواعد آن نیز آشنا شوید. دانش درباره این اصول و قواعد می‌تواند تأثیر بسیاری در نوشتن چنین پست‌هایی برای شما داشته باشد و همچنین وب سایت‌هایی مانند ویرگول و پست مگ که از چنین محتوا‌هایی میزبانی می‌کنند، نویسنده را ملزم به اطاعت از چنین قواعدی می‌کنند. در ادامه به معرفی مهم‌ترین اصول محتوا نویسی پست مهمان خواهیم پرداخت.

اصول مقاله نویسی مهمان
اصول مقاله نویسی مهمان

وجود ارتباط موضوعی با سایت میزبان

بدون شک هر محتوایی که نام مهمان را با خود یدک می‌کشد، نیازمند به بارگذاری داخل وب سایت دیگری می‌باشد. در این زمان لازم است توجه داشته باشید که اگر قصد دارید چنین محتوایی را تولید کنید، با موضوع وب سایت میزبان کاملاً تطابق داشته باشد زیرا که در غیر این صورت هم وب سایت میزبان از وجود محتوا بهره‌ای نمی‌برد و همچنین افراد به هدف خود از تولید چنین محتوایی نمی‌رسند.

رعایت ارتباط‌سازی

همانطور که گفتیم، برای بهینه‌سازی یک پست مهمان، لازم است قواعد ارتباط‌سازی در محتوا به خوبی رعایت شود. اگر قواعد ارتباط‌سازی به خوبی در محتوا مهمان انجام پذیرد، می‌تواند باعث آشنایی افراد زیادی با برند مذکور شوند و همچنین ترافیک زیادی از وب سایت میزبان به لینک‌ها هدایت شوند.

تولید محتوا جامع

گرچه قرار است پستی که با عنوان مهمان منتشر شود در یک وب سایت دیگر باشد، اما لازم است این محتوا نتیجه تولید محتوا کامل و جامعی باشد. از طرفی اگر محتوا مفید و کامل نباشد، وب سایت معتبری اجازه انتشار آن را نمی‌دهد و از طرفی کاربران گوگل هیچ وقت به دنبال خواندن محتوا‌های غیر جامع و بی‌هدف نبوده‌اند.

از طرفی لازم به ذکر است محتوا‌های مهمان اگر به صورت کامل و جامع با پیروی از تمامی قواعد نوشته شده باشند، ممکن است در گوگل سئو شوند و رتبه بسیار خوبی را به دست آورند. این موضوع می‌تواند بر افزایش اعتبار بک لینک موجود در محتوا بیافزاید.

انتخاب وب سایت مناسب

گرچه بیشتر سخت‌گیری‌ها برای انتشار پست‌های مهمان از طرف وب سایت‌های میزبان می‌باشد، اما افرادی که چنین پستی را تولید کرده‌اند و آماده انتشار آن هستند، باید وب سایت مناسبی را انتخاب کنند. یک وب سایت مناسب برای انتشار پست مهمان لازم است از ترافیک بالا و همچنین کاربران مرتبط برخوردار باشد.

حفظ ساختار وب سایت میزبان

کاربران یک وب سایت، عموماً به چینش و ساختار سایت مد نظر علاقه داشته و به دلیل این ساختار توانسته‌اند به کاربر آن تبدیل شوند. لازم به ذکر است برای انتشار و تولید محتوا مهمان لازم است که سعی کنید ساختار تولید محتوا وب سایت میزبان را حفظ کرده و آن را تغییر نداده.

عدم معرفی مستقیم برند

گرچه یکی از اهداف مهم و اساسی تولید محتوا مهمان، برند‌سازی می‌باشد اما توجه داشته باشید که در تولید پستی با عنوان مهمان نیز بایستی همانند تولید محتوا ریپورتاژ از معرفی مستقیم محصولات، خدمات یا برند خود جلوگیری کنید. این محتوا‌ها بایستی ابتدا به خوبی کاربران و بازدید‌کنندگان را ترغیب برای خواندن تمامی مطالب کند و سپس با تحریک قوه جستجوی آنان، کاربران را به صورت غیر مستقیم با خود آشنا کنید.

پست مهمان معکوس

یکی دیگر از موضوعاتی که در حوزه مقاله نویسی مهمان مطرح است، محتوا مهمان معکوس می‌باشد. پست مهمان معکوس به این صورت می‌باشد که وب سایت میزبان برای اهداف مختلف مانند افزایش اعتبار خود از افراد معروف و محبوب در حوزه کاری خود درخواست می‌کند تا مطلبی را برای انتشار در وب سایت تولید کند.

جمع‌بندی

در این مقاله در وب سایت افراز تک به معرفی کامل و جامعی از محتوا یا پست مهمان پرداختیم. همانطور که گفته شد این محتوا می‌تواند برای هر دو طرف ماجرا سودآور باشد و به دو برند مختلف برای افزایش اعتبار کمک کند. رعایت اصول محتوا نویسی مهمان از نکاتی است که بایستی در تولید چنین محتوا‌هایی از آن‌ها بهره برد تا به هدف مد نظر رسید.

امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها