جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تولید محتوا کپی؛ قاتل وب سایت شما

تولید محتوای کپی، قاتل وب سایت شما

عوامل زیادی در سال‌های اخیر باعث شده است که سایت‌های بسیار و مختلفی به وجود بیایند و هر کدام کاربرد خاص خود را داشته باشند و در زمینه‌ای خاص شروع به فعالیت کنند؛ اما رفته رفته تعداد سایت‌هایی که در یک زمینه خاص در حال فعالیت‌اند، به شدت افزایش یافت و سبب شد این سایت‌ها با یکدیگر وارد رقابت شوند.

رقابت در دنیای اینترنت به خصوص رقابت در گوگل امروزه به اوج خود رسیده است و افراد برای پیشی گرفتن از رقبا از راهکارهای مختلف و متنوعی استفاده می‌کنند. مهم‌ترین هدف این رقابت دیده شدن بیشتر توسط افراد عام است که با رسیدن به رنک یک، سرانجام پیدا می کند!

برای رسیدن به رنک یک گوگل بایستی فعالیت‌های مختلف و متنوعی را انجام داد که جمعا از آن ها با عنوان فعالیت‌های “سئو” یاد می‌شود. تولید محتوا؛ بدون شک و اغراق مهم‌ترین بحث سئو و بهینه سازی وب سایت محسوب می شود که برای رقابت، هر وب سایتی به بهترین نوع آن نیازمند است.

محتوا چیست؟

در دنیای اینترنت هر وب سایتی را که باز می‌کنید محتوا‌های مختلفی در دسته بندی‌های مختلفی در آن وجود دارد! برای مثال همین مقاله‌ای که شما در حال خواندن آن هستید یک محتوا در وب سایت افراز تک محسوب می‌شود.

محتوا‌ها؛ تمامی اطلاعات، پیام‌ها، دانش‌ها و … را در بر می‌گیرد که در قالب‌های مختلف از فردی به فرد دیگری منتقل می‌شود. اما تولید محتوا و نگارش محتوا به خصوص برای وب سایت، مبحثی پیچیده و مهم به شما می‌رود و بایستی از استاندارد‌هایی برخوردار باشد تا وب سایت مورد نظر، با مشکل مواجه نشود.

یکی از مهم‌ترین استاندارد‌ها و ویژگی‌هایی که محتوا باید از آن بهره‌مند باشد، یونیک بودن محتوا است. یونیک بودن محتوا به این معنی می‌باشد که محتوا توسط فردی متخصص تولید شده باشد و تولید محتوای کپی؛ انجام نشده باشد.

تولید محتوا کپی و استفاده از آن در سایت، بزرگ‌ترین قاتل وب سایت محسوب می‌شود و می تواند تمامی زحمات و هزینه هایی که برای سایت انجام شده را تا مرز نابودی بکشاند، حتی اگر در بین هزاران محتوا تنها یک محتوا کپی شده باشد.

چرا تولید محتوای کپی قاتل است؟

تا به اینجا مقاله سعی کردیم به تعریفی جامع از محتوا کپی و تولید آن بپردازیم! در این بخش خواهیم گفت چرا نباید به تولید محتوا کپی بپردازیم و معایب آن برای وب سایت چیست؟

معایب تولید محتوای کپی چیست؟
معایب تولید محتوای کپی چیست؟

محتوا کپی از نگاه گوگل

نمایش در نتایج برتر گوگل، مهم‌ترین خواسته و هدف افرادی است که دارای وب سایت می‌باشند و این امر تنها با استفاده از تولید محتوا بهینه و انجام فعالیت‌های سئو امکان پذیر است.

در سال‌های قبل تر، شاید مشاهده کرده‌باشید که محتوا‌های یکسان در سایت‌های مختلفی نمایش داده می‌شدند اما پس از رونمایی گوگل از الگوریتم پاندا؛ گوگل دقت بیشتری بر روی محتواهای کپی شده دارد و در صورت وجود چنین محتوایی در وب سایت ها قاطعانه برخورد می کند و محتوای مورد نظر را از نتایج خود حذف می‌کند.

محتوا کپی از نظر موتور جستجو گوگل، محتوایی است که مانند آن در وب سایتی دیگر قابل نمایش باشد! در تولید چنین محتوا‌ هایی، تولید کننده محتوا پیام یا مقاله خود را از وب سایت‌های دیگر کپی می‌کند که این بزرگترین اشتباه برای یک وب سایت و تولید کننده محتوا محسوب می‌شود.

از دست دادن کاربر برای همیشه

یک مخاطب با هدف کسب دانش جدید و یادگیری مفهومی تازه وارد وب سایت می‌شود! فرض کنید که شما قرار است در مورد یادگیری الگوریتم‌های محتوا گوگل؛ وارد یک وب سایت شوید! اگر شما محتوا‌های وب سایت مورد نظر را در جای دیگری مطالعه کرده‌باشید و متوجه شوید که در حال خواندن یک محتوا تکراری هستید سریعا وب سایت را بسته و به لینک‌های دیگر مراجعه می کنید اما این آخر کار نیست!

مخاطب پس از مواجه شدن با محتوای کپی در یک وب سایت، نام آن را در ضمیر ناخودآگاه خود حفظ می‌کند و به هیچ عنوان وارد وب سایت نمی‌شود حتی اگر آن وب سایت در کلمات دیگر محتوای خوبی ارائه داده باشد یا در رنک برتر گوگل قرار بگیرد.

مخاطبان و کاربران به شدت از این نوع محتوا دوری می‌کنند و این امر باعث می شود که دیگر برند شما نزد ایشان از اعتبار برخوردار نباشد.

از دست دادن مخاطب می تواند در بلند مدت عوارض مختلفی را برای یک وب سایت داشته باشد.

تشخیص محتوا کپی چگونه است؟

بسیاری از افراد که مدیریت یک وب سایت را بر عهده دارند؛ به دلیل کمبود وقت، تولید محتوا برای وب سایت را به فردی دیگر واگذار می‌کنند. تابحال بسیار پیش آمده است افرادی که مسئولیت تولید محتوا را به عهده دارند، از مطالب دیگر سایت‌ها استفاده کنند و محتوا کپی تحویل بدهند.

تولید محتوای کپی برای وب سایت
تولید محتوای کپی برای وب سایت

از این رو تشخیص محتوا یونیک از محتوا کپی بسیار مهم است و برای این امر می‌توان از راهکار‌ها و ابزار‌های مختلفی استفاده کرد. در ادامه به معرفی برخی از این ابزارها خواهیم پرداخت.

وب سایت copyscape.com

یکی از محبوب‌ترین ابزار‌ها در زمینه تشخیص محتوا کپی و محتوا غیر کپی، وب سایت copyscape.com می‌باشد. این وب سایت نزد وب مستران و سئو کاران بسیار از محبوبیت بالایی برخوردار است.

یکی از ویژگی های این وب سایت، می توان به سرعت عمل بالای آن هنگام تشخیص محتوا اشاره کرد. پس از ثبت URL وب سایت در copyscape، این وب سایت تمامی برگه‌ها، مقالات و دیگر بخش‌های وب سایت را مورد بررسی قرار می‌دهد و محتوا‌های کپی شده را به نمایش می‌گذارد.

وب سایت DupliChecker

از دیگر وب سایت‌های فوق العاده در زمینه بررسی محتوا و تکرای بودن آن می‌توان به سایت DupliChecker اشاره کرد. برای استفاده از امکانات این وب سایت نیازی به عضویت و ثبت نام در آن نمی‌باشد.

از محدودیت‌های این وب سایت نیز می توان به بررسی محتوای کمتر از ۱۵۰۰ کلمه اشاره کرد. برای بررسی محتوایی که بیشتر از ۱۵۰۰ کلمه است بایستی اکانت پرمیوم این وب سایت را خریداری نمود.

وب سایت plagiarisma.net

وب سایت plagiarisma.net از وب سایت‌های قدرتمند دیگر در زمینه تشخیص محتوا می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی این وب سایت، پشتیبانی از ۱۹۰ زبان مختلف در سراسر دنیا می باشد که زبان فارسی نیز یکی از این زبان‌ها محسوب می‌شود.

تنها محدودیت این وبسایت، استفاده از آن مشروط به ثبت نام و عضویت در سایت می‌باشد.

وب سایت plagiarisma.net تنها محتوا را بررسی می کند و آن را به هیچ عنوان مانند بسیاری دیگر از وب سایت های هم رده خود ذخیره نمی‌کند.

تشخیص محتوا با استفاده از گوگل !

آخرین ابزار یا ترفندی که می‌توان از جهت تشخیص تولید محتوا کپی از آن بهره مند شد، خود موتور جستجوگر گوگل است! فرایند تشخیص محتوا با گوگل بسیار ساده و آسان می‌باشد! برای این امر تنها لازم است بخشی از محتوا را داخل کادر جستجو گوگل قرار داد و سپس جستجو کرد.

اگر محتوایی مانند محتوای ثبت شده وجود داشته باشد، گوگل از طریق نتایج آن را به افراد نشان می‌دهد.

جمع بندی نهائی

تولید محتوا یک امر اساسی و مهم برای وب سایت می‌باشد و می‌تواند باعث رشد و تحول سایت شود. اما محتوا زمانی می‌تواند برای یک ساعت موثر باشد که تمامی استاندارد‌ها و الگوریتم‌ها را در خود دارا باشد و آن محتوا، یک محتوا خوب محسوب شود.

یکی از اصلی‌ترین استاندارد های یک محتوا، یونیک بودن آن است که در مقاله سئو محتوا چیست و چگونه باید انجام شود؟  در وبلاگ سایت افراز تک به آن اشاره کرده بودیم.

در این مقاله نیز به بررسی کامل و جامعی از تولید محتوا کپی و معایب آن پرداختیم. اگر شما به عنوان یک وب مستر تابحال از چنین محتوایی استفاده کردهاید بسیار واجب است که سریعا برای حذف و ویرایش آن محتوا اقدام فرمایید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها