جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ضرر های وحشتناک که محتوا تکراری به وب سایت میزند

backgrund-min (2)

محتوا ها همیشه در وب سایت یکی از مهم ترین مواردی است که تاثیر بسیار زیادی را در سئو و رتبه گرفتن در موتور های جستجو دارد، هر وب سایتی که محتوا نداشته باشد برای هیچ کاربری جذاب نخواهد بود و حتی موتور های جستجو هم به آن وب سایت اهمیت نمیدهند، به همین دلیل افرادی هستند که وقت تولید محتوا حرفه ای و اختصاصی را ندارد و به کپی محتوا رو می آورند، ضرر های محتوا کپی در سایت بسیار زیاد است که در این مقاله به آنها میپردازیم.

همانطور که گفتیم محتوا خیلی مهم است، اما محتوای کپی نه تنها مفید نمی باشد بلکه بسیار مضر خواهد بود و وب سایت شما را رو به نابودی میکشد، در این مقاله قصد داریم که به ضرر های محتوای کپی در وب سایت و سئو بپردازیم که شما قبل از کپی کردن محتوا با این عواقب وحشتناک آشنا باشید.

 محتوا کپی چیست؟

محتوا ها به ۴ دسته تقسیم میشوند، این دسته ها عبارتند از محتوا های تالیفی، محتوا بازنویسی شده، محتوا های ترجمه شده و محتوا کپی شده، بهترین نوع این محتوا ها تالیفی یا اختصاصی است که شما باید وقت بگذارید با استفاده از اطلاعات خود و تحقیق یک محتوا را از ۰ تا ۱۰۰ بنویسید که این نوع محتوا بهترین روش برای محتوا نوشتن است و پیشنهاد میکنیم اگر وقت و تخصص کافی برای تولید محتوا دارید حتما این نوع محتوا را برای وب سایت و یا شبکه های اجتماعی خود در نظر بگیرید.

محتوا های کپی بر خلاف محتوا اختصاصی هستند و بدترین نوع محتوا در هر وب سایت میباشند، شما با قرار دادن محتوا کپی در وب سایت خود هرگز به موفقیت وب سایت خود نخواهید رسید، و تنها با این کار اعتماد موتور های جستجو و کاربران را از دست میدهید، شاید فکر کنید محتوا کپی از هیچی بهتر است اما اصلا اینگونه نیست شما اگر محتوا نداشته باشید بهتر است تا اینکه محتوا ها را کپی کنید.

ضرر های محتوا کپی برای وب سایت

همانطور که در اول مقاله گفتیم محتوا کپی ضرر های بسیار زیادی دارد و سایت شما را روبه نابودی خواهد کشاند، در این بخش مقاله به بررسی ضرر های محتوا کپی بر روی وب سایت و سئو سایت میپردازیم که شما با آنها آشنا شوید.

کاهش رتبه در موتور های جستجو

محتوا کپی چه ضرر های داردیکی از اصلی ترین عواقب محتوا کپی در وب سایت این است که اگر رتبه ای در موتور های جستجو داشته باشید کاملا آنرا از دست خواهید داد، با این وجود دیگر از موتور های جستجو هرگز ورودی نخواهید داشت، در حالی که اگر وب سایت شما در نتایج موتور های جستجو وجود نداشته باشد ممکن اصلا بازخورد خوبی نگیرید و کاربران را به سمت خود جذب نکنید، پس اگر به فکر محتوا کپی افتاده اید این عواقب را هم در نظر بگیرید که ممکن است کاملا سایت شما را نابود کنند.

البته شاید هنوز رتبه ای در موتور های جستجو نداشته باشید و فکر کنید محتوای کپی میتواند به شما کمک کند که رتبه بگیرید، اما اصلا اینگونه نیست و وب سایت شما در آینده نه رتبه خواهد گرفت و نه ورودی از موتور های جستجو خواهید داشت.

جریمه شدن توسط گوگل

اصلی ترین موتور جستجو که همه مدیران سایت هدف دارند در آن با کلمه کلیدی های خاص رتبه بگیرند گوگل است، در واقع گوگل پر استفاده ترین موتور جستجو است و اگر بتوانید در آن رتبه بگیرید میلیون ها کاربر را میتوانید به سمت خود جذب کنید و از وب سایت خود فروش بسیار ویژه ای کسب کنید، اما گوگل اصولی دارد که اگر ار آنها پیروی نکنید وب سایت شما را جریمه خواهد کرد و دیگر ممکن نیست در آن رتبه بگیرید.

یکی از اصلی ترین مواردی که میتواند وب سایت شما را رو به جریمه بکشاند محتوا کپی است، اگر شما به سراغ محتوا کپی بروید به صورت ۱۰۰ درصد توسط گوگل جریمه خواهید شد، و جریمه شدن توسط گوگل به این معنی است که شما تا زمانی که اصولی کار نکنید نمیتوانید رتبه بگیرید و کاملا یک وب سایت بی کیفیت توسط گوگل شناخته میشوید.

عدم اعتماد کاربران و ماندگاری کوتاه کاربران

تاثیر های محتوا کپی

علاوه بر گوگل شما باید تمرکز خود را برای رضایت کاربران بگذارید، اگر کاربران به شما اعتماد نکنند کاملا یک کسب کار شکست خورده دارید و هیچگاه نمیتوانید وب سایت خود را به موفقیت بزرگ برسانید، اگر شما محتوا کپی شده داخل وب سایت خود قرار دهید و کاربران در هنگام مشاهده محتوا های شما متوجه کپی بودن آن شوند کاملا بی اعتمادی در آنها ایجاد میشود و شما به عنوان یک کسب کار غیر حرفه ای در ذهن آنها شکل میگیرید و دیگر ممکن است اصلا به وب سایت شما مراجعه نکنند.

پس حتما به کاربران خود اهمیت ویژه دهید و آنها را در اولویت قرار دهید تا بتوانید اعتماد آنها را جلب کنید و به صورت اصولی خدمات و محصولات خود را به آنها ارائه دهید.

یک اشتباه بزرگ در محتوا های وب سایت

تاثیر محتوا کپی بر روی سئوافراد زیادی در زمینه تولید محتوا و بازاریابی محتوا از تیم ما مشاوره میگیرند که تعداد زیادی از آنها یک اشتباه بزرگ را در وب سایت خود انجام میدهند، افراد به دلیل نوپا بودن وب سایت هایشان محتوا کپی در وب سایت خود قرار میدهند، هدف آنها از این کار تکمیل شدن آرشیو وب سایت است و نمیخواهند یک وبلاگ خالی داشته باشند.

اما این یک اشتباه بسیار بزرگ و مضر است که نباید شما هم در دام این اشتباه بروید، شما اگر قصد این کار را دارید حتی اگر آن محتوا ها را غیر قابل دسترس برای گوگل کرده باید و آنها را no index کرده باشد اما بازهم برای وب سایت شما مضر خواهد بود، همانطور که گفتیم مخاطبان شما هم متوجه کپی بودن محتوا میشوند و شما باید توجه ویژه ای به مخاطبان داشته باشید، با کپی کردن محتوا فقط برند خود را زیر سوال میبرید و اعتبار خود را بین مخاطبان به شدن کاهش خواهید داد.

نکته مهم: اگر تولید محتوا وب سایت خود را به افرادی سپرده اید و یا یک تیم برای شما تولید محتوا انجام میدهد حتما توجه داشته باشید که آنها برای شما محتوا کپی در وب سایت قرار ندهند، شما باید محتوا های جدید که در وب سایت هستند را بررسی کنید و اگر آنها کپی باشند به وب سایت شما ضرر بزرگی خواهد رساند، متاسفانه افرادی هستند که بجای محتوا اختصاصی محتوا کپی به شما ارائه میدهند و ممکن است شما از بررسی شما چشم پوشی کنید و یا نتوانید کپی بودن آنرا تشخیص دهید.

چگونه محتوا کپی را تشخیص دهیم؟

تشخیص محتوا کپیروش های مختلفی برای تشخیص محتوا کپی و اختصاصی وجود دارد، اگر در اینترنت جستجو کنید به ابزار های زیادی بر میخورید، اکثر این ابزار ها غیر حرفه ای هستند و شما نمیتوانید اعتماد زیادی به آنها کنید.

یکی از روش های تشخیص محتوا کپی و اختصاصی این است که شما موضوع مقاله خود را در موتور های جستجو وارد کنید و مقاله سایت های رقیب خود را مشاهده کنید، و تک تک آنها را مورد بررسی قرار دهید که شبیه به محتوا شما نباشد و کپی شده از سایت های رقیب نباشد، این روش خیلی زمان گیر و خسته کننده است و ممکن است گاها بعضی از سایت ها بررسی نشود و کپی بودن محتوا را تشخیص ندهید.

همانطور که گفتیم ابزار های زیادی برای تشخیص محتوا کپی وجود دارد، که انتخاب بین آنها کمی سخت است، اما یکی از بهترین ابزار برای تشخیص محتوا های کپی وب سایت duplichecker است که با آدرس www.duplichecker.com قابل دسترس است و میتوانید محتوا های مورد نظر خود را در این ابزار وارد کنید تا در سریع ترین زمان ممکن کپی بودن محتوا را تشخیص دهید.

البته توجه داشته باشید که این ابزار ها همگی یک محدودیت دارند و شما محدود به بررسی ۱۰۰۰ کلمه هستید و برای هر بررسی نمیتوانید بیشتر از این عدد کلمه را بررسی کنید که در این ابزار معرفی شده هم همین محدودیت وجود دارد، پیشنهاد میکنیم حتما قبل از انتشار محتوا های وب سایت خود با این ابزار یکبار محتوا را بررسی کنید.

جمع بندی:

ما د این مقاله سعی داشتیم که شما را با عواقب بد و مضر محتوا کپی آشنا کنیم تا توسط گوگل جریمه نشوید و رتبه فعلی خود را از دست ندهید، حتما به مواردی که در این مقاله گفته شد توجه ویژه داشته باشید، و حتما زیر همین مقاله نظرات و تجربیات خود را در زمینه محتوا کپی برای ما بنویسید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

ارادتمند شما آژانس دیجیتال مارکتینگ افراز تک

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها