جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سئو کلاه سیاه و یا Black Hat Seo را بیشتر بشناسید!

black-hat-seo-back-min

سئو یکی از مهم ترین عواملی است که مدیر ها سایت باید به آن توجه بسیار ویژه ای داشته باشد، درواقع سئو به یک سری قوانین گفته می‌شود که باید در سایت رعایت شود تا سایت در موتور های جستجو رتبه بگیرد و بتواند از این طریق کاربر جذب کند، البته ۳ نوع از انجام سئو در سایت وجود دارد که شما می‌توانید از ۲ نوع آن استفاده کنید اما یک نوع آن بسیار خطرناک است، ما در این مقاله می‌خواهیم درباره سئو کلاه سیاه به شما یک سری توضیحات ارائه دهیم تا با استفاده از این اطلاعات ضررهای سئو کلاه سیاه را بشناسید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

این نوع به یک سری ترفندها گفته میشود که دور از قوانین گوگل و سایر موتور های جستجو هست، این نوع سئو باعث میشه که سایت در یک مدت کوتاهی رشد داشته باشه اما بعد از مدتی که گوگل سایت را بررسی میکند این سایت را به عنوان متخلف پنالتی خواهد کرد، این روش از سئو اصلا مفید نیست و کاملا به ضرر سایت شما خواهد بود.

سئو کلاه سیاه چیست

البته امروزه اثر بخشی این نوع کمتر شده و کمتر افرادی میتوانند از این طریق به نتایج موتور های جستجو وارد شوند، سایت هایی که تازه تاسیس میشوند نمیتوانند از این نوع سئو استفاده کنند به این دلیل که سایت ها در حدود ۶ ماه اول شروع کار خود در سند باکس گوگل قرار میگرند و به درستی رشد نمیکنند، گوگل به دلیل مبارزه با اسپم سند باکس خود را ایجاد کرده است  به همین دلیل افراد نمیتوانند از همین اول کار خود، از سئو کلاه سیاه استفاده کنند و سایت خود را در نتایج گوگل نمایان کنند.

کلاه سیاه از ایجاد بک لینک های متعدد و استفاده از کلمه کلیدی ها به صورت گسترده در زمان کوتاهی به وجود می‌آید، البته این پایان ماجرا نیست و عوامل زیادی برای سئو کلاه سیاه وجود دارد، این عوامل باعث می‌شود که گوگل تعداد بک لینک های این سایت را مشاهده کند و در کوتاه مدت یک رتبه به آن دهد اما بعد از بررسی دقیق بک لینک ها متوجه اسپم بودن و بی ارزش بودن این بک لینک ها خواهد شد و در نهایت هم این سایت با افت رتبه شدیدی مواجه خواهد شد، همانطور که گفتیم استفاده از این روش سئو باعث می‌شود سایت توسط گوگل جریمه شود و رتبه خود را از دست دهد.

چه کسانی و چرا از سئو کلاه سیاه استفاده میکنند؟

کلاه سیاه برای افرادی که میخواهد در روند بلند مدت و همیشگی در اوج باشند اصلا خوب نیست، این نوع سئو را افرادی که میخواهند به قصد کوتاه مدت در اینترنت به اوج برسند استفاده میکنند و در  کل اصلا روش مناسبی برای افزایش رتبه سایت نیست و ما پیشنهاد میکنیم هرگز از این نوع روش سئو استفاده نکنید.

استفاده از سئو کلاه سیاه

در چند سال قبل که کلاهبرداری های اینترنتی افزایش یافته بود افرادی که کلاهبردار بودند یک سری سایت های کلاهبرداری و در واقع فیشینگ ( Phishing ) راه‌اندازی میکردند و با استفاده از ترفند های کلاه سیاه سایت خود را سئو میکردند و از طریق درگاه های بانکی جعلی حساب بانکی افراد را خالی میکردند.

البته توجه داشته باشید که این نوع سئو را فقط کلاهبردار ها استفاده نمیکنند و سایت های دیگری هم هستند که ممکن است در دام کلاه سیاه گیر کنند، برای مثال خود شما ممکن است که یک سایت داشته باشید و برای آن لینک سازی میکنید و یا تولید محتوا انجام میدهید اما اصلا متوجه نباشید که در حال انجام سئو کلاه سیاه در سایت هستید، پس توجه داشته باشید که حتما اگر برای سایت خود نمی‌توانید محتوا تولید کنید یا لینک سازی کنید از یک متخصص کمک بگیرید و یا آموزش ببینید بعد شروع به کار خود کنید.

اگر در زمینه تولید محتوا سایت خود تخصص ندارید و نمی‌توانید این کار را به خوبی انجام دهید می‌توانید از خدمات تولید محتوا اختصاصی تیم ما استفاده کنید، تیم تحریریه افراز تک بیش از ۵ سال سابقه در زمینه تولید محتوا دارد و بهترین محتوا با کیفیت بسیار مناسب را برای وب سایت شما ایجاد خواهد کرد.

تفاوت های سئو کلاه سیاه با سئو کلاه سفید

خب مسلما بین سئو کلاه سیاه و کلاه سفید تفاوت های زیادی وجود دارد، ای تفاوت ها بیشتر در قوانین است افرادی به سئو کلاه سفید مسلط هستند دقیقا طبق قوانین گوگل برای سئو سایت پیش میروند اما همانطور که گفتیم کلاه سیاه کاملا قوانین را دور می‌زند.

تفاوت های سئو کلاه سیاه با سئو کلاه سفید

عمده تفاوت این دو نوع سئو در چند مورد است که ما بخش به بخش آنها را در این بخش از مقاله به شما توضیح میدهیم.

 لینک سازی یا خرید بک لینک

یکی از تفاوت های اصلی کلاه سیاه با کلاه سفید خرید لینک ها و یا ایجاد لینک های گسترده در زمان کوتاه است، اما در سئو کلاه سفید این نوع لینک سازی اشتباه است، در واقع در سئو کلاه سفید لینک های با ارزش به سایت داده می‌شود و در کل روش گسترده لینک سازی کنار گذاشته می‌شود، لینک سازی بهینه در سایت خیلی تاثیر دارد و اگر شما هم در زمان کوتاه لینک های زیاد و بی ارزش برای سایت خود ایجاد کنید و یا خریداری کنید حتما توسط گوگل جریمه خواهید شد.

پس توجه داشته باشید که اگر میخواهید در دام سئو منفی یا کلاه سیاه گیر نکنید پکیج های بک لینک خریداری نکنید این پکیج ها برای وب سایت شما نه تنها سود ندارد بلکه مضر هم هستند.

کامنت های اسپم

شاید شما هم در سایت خود مشاهده کرده باشید که یک سری افراد در زیر پست های شما یک سری کامنت ها قرار میدهد، اغلب این کامنت ها اصلا به موضوع محتوا یا سایت شما مربوط نیست در این کامنت ها اکثرا یک لینک سایت هم وجود دارد که یکی از تکنیک های دیگر این نوع است.

روش های سئو کلاه سیاه

در واقع افراد فکر میکنند کامنت های اسپم بر روی سئو تاثیر میگذارد و با قرار دادن لینک سایت خود میتوانند یک بک لینک از شما دریافت کنند اما این موضوع اصلا صحت ندارد در واقع سایت هایی که در بخش کامنت های پست سایت شما باشد به صورت نو فالو است و هیچ تاثیری برای سایت هدف ایجاد نمی‌کند.

این روش در سئو کلاه سفید اصلا انجام نمی‌شود و در واقع یکی از قوانین منفی گوگل است که شما هم بهتر است اصلا از این روش برای بک لینک گرفتن استفاده نکنید.

استفاده از کیورد استافینگ (keyword stuffing)

یکی دیگر از روش های کلاه سیاه استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در بخش های مختلف سایت است به این نوع استفاده از کلمات کلیدی کیورد استافینگ گفته می‌شود و شما هم اگر بیش از حد کلمات کلیدی را در محتوا ها و سایت خود به کار ببرید حتما ضرر هایی را شما خواهد داشت.

در سئو کلاه سفید کلمات کلیدی سایت را به طور کاملا بهینه استفاده میکنند و استفاده بیش از حد کلمات کلیدی کاملا غیر قانونی است، پس شما هم سعی داشته باشید که بیش از حد کلمات کلیدی را در سایت خود به کار نبرید تا گوگل به شما اعتماد کند.

کلاه سیاه در کل تفاوت های زیادی با سئو کلاه سفید و کلاه خاکستری دارد که ما حتما در یک مقاله دیگر تفاوت ها را به شما توضیح خواهیم داد، اما سه مورد بالا از مهم ترین تفاوت های این نوع است.

چگونه از دست سئو کلاه سیاه در امان بمانیم؟

روش های مقابله کلا سئو کلاه سیاه

یکی از دغدغه های شما حتما این شده است که چگونه از دست این نوع سئو در امان بمانید در واقع شما فقط نیاز است که قوانین را به صورت درست در سایت خود اجرا کنید و برخلاف قوانین گوگل عمل نکنید، البته توجه داشته باشید که شما خودتان لینک سازی گسترده انجام دهید و افرادی به قصد خراب کردن رتبه سایت شما لینک سازی گسترده برای سایت شما انجام دهند و رتبه سایت شما را کاهش دهند.

اول از همه اینکه شما باید سایت خود را در سرچ کنسول گوگل ثبت کنید و فعالیت های سایت خود را تحلیل کنید، با استفاده از این ابزار هر بک لینکی که برای سایت شما ایجاد می‌شود را می‌توانید مشاهده کنید، بعد از بررسی بک لینک های خود اگر متوجه شدید که یک سری لینک ها مشکوک هستند از طریق ابزار Disavow گوگل می‌توانید تاثیر این لینک ها را کاملا از بین ببرید.

اما این فقط برای لینک سازی بود و اگر میخواهید در دام این نوع سئو گیر نکنید باید از قوانین دیگر گوگل هم پیروی کنید تا گوگل شما را جریمه نکند.

سخن پایانی:

ما در این مقاله سعی داشتیم که شما را کاملا با سئو کلاه سیاه آشنا کنیم که در دام آن گیر نکنید، اگر خود شما مسلط به سئو هستید حتما توجه داشته باشید که قدم به قدم سئو را به درستی پیش بروید که در آینده سایت شما دچار مشکل نشود، اما اگر شما دانش کافی از سئو ندارید می‌توانید از یک کارشناس سئو کمک بگیرید تا بتوانید وب سایت خود را به خوبی در نتایج گوگل نمایان کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

ارادتمند- تیم تحریریه افراز تک

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

دنبال کردن
Notify of
guest
0 نظرات ثبت شده
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها